Türkiye'nin en iyi haber sitesi

oldu? - Google'ın saatine dikkat edin! İşte doğru ve güncel saat...

Şu an oldu? - Bugün bu konuya en güzel cevabı veren "analog saatler" oldu. Akıllı telefonlar saatleri otomatik olarak geri alırken, analog saatler şuan doğru saati gösteriyor. Böylece "şuan saat kaç oldu" sorusunu sormanıza gerek kalmıyor. Eğer saat konusu kafanızı karıştırdıysa Google'ın saatini şuan dikkate almayın. Neden mi?

Giriş Tarihi: 30.10.2016 12:55 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 14:05
Saat kaç oldu? - Google'ın saatine dikkat edin! İşte doğru ve güncel saat...
Şuan saatin kaç olduğunu merak edenler çeşitli kaynakları kontrol ediyor. Bu kaynaklar arasında yer alan Google, Türkiye'nin güncel saati konusunda insanların kafasını karıştırıyor.

Bilindiği üzere kış saati uygulamasıyla birlikte akıllı telefonlar otomatik olarak saatleri geriye aldı. Bu konuya dikkat edilmesi için geçtiğimiz günlerde bilgilendirmeler yapılmıştı. Bu bilgilendirmelerde; bu sene kış saati uygulaması gerçekleşmeyeceğinden dolayı saatlerde hiçbir değişik olmayacağı söylenmişti.

Bu nedenle analog saat kullananlar eğer saatlerinin ayarlarında değişiklik yapmadılarsa saatleri doğruyu gösteriyor. Ama akıllı telefon kullananlar için bazılarının saatleri değişebilirken, bazılarının "otomatik tarih ve saat" ayarı kapalı olduğundan bir değişiklik olmadı. Bu da çevresinde analog saat bulunmayanlar için kafa karışıklığına sebep oldu.

Şuan saat kaç? (Güncel saat)


Google yanlış gösteriyor

Şuan Google'a "Türkiye Saati" yazanlar ise yanlış saat bilgisi ile karşılaşıyor. Doğru saat bilgisi üstte gördüğünüz gibidir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saat kaç oldu? - Google'ın saatine dikkat edin! İşte doğru ve güncel saat...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN