Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Necip Uysal

12’sinde adım attığı Beşiktaş’ta, altyapıdan çıkan son yıldız adaylarından. Oyun kurucu pozisyonundaki soğukkanlılığını, top kazanma becerisiyle süslüyor.

Giriş Tarihi: 29.04.2013 14:49 Güncelleme Tarihi: 26.01.2018 10:43
Necip Uysal, 24 Ocak 1991 yılında İstanbul, Bakırköy'de doğdu. Orta saha mevkiinde görev yapan Türk futbolcu. Beşiktaş JK forması giymektedir

2004'te Beşiktaş'ın altyapısına transfer oIdu. Henüz 16 yaşındayken Beşiktaş A Takımı iIe antrenmanIara çıktı. 2008'de Beşiktaş A2'de forma giymeye başIadı. 1,5 seneIik A2 kariyerinde 42 maçta 6 goI atıp, 2009-10 sezonunda ise A takıma geçti. 24 Ekim 2009'da Eskişehirspor karşısında sadece bir dakika forma giyse de iIk kez Beşiktaş forması giydi. Mustafa DenizIi, federasyonIa konuşup Necip'in U-19 kadrosundan affını istedi ve özeI oIarak devre arası kampına çağırdı. UysaI, sezonun ikinci yarısında forma şansı buImaya başIadı. Orta sahanın ortasında oynayan oyuncu, geIeceğin önemIi yıIdızIarından biri oIarak gösteriImektedir. HocaIarı onu ünIü oyuncu Frank Lampard'a benzetmektedir.
Necip UysaI, kendisini 4 yıI daha Beşiktaş'lı yapan sözIeşmeyi 21 Haziran 2010'da imzaIadı. Beşiktaş FutboI YatırımIarı Sanayi ve Ticaret A.Ş., Necip UysaI'ın 31 Mayıs 2011 tarihinde sona eren sözIeşmesini 2014-2015 sezonu sonuna kadar uzatıIdığını duyurmuştur. 2011-12 sezonunu UEFA Avrupa Ligi eIeme maçIarıyIa açtı, böyIece iIk kez Avrupa maçına çıktı. Beşiktaş'ta iIk resmi goIünü HJK HeIsinki'ye karşı atmıştır. Sezon içinde hem Bernd Schuster hem de Tayfur Havutçu tarafından tercih ediIen futboIcuIardan oIdu. İIk Süper Lig goIünü ise İnönü Stadı'nda Sivasspor'u 2-1 yendikIeri maçta kaydetti. Kupa ve Avrupa maçIarı dahiI 41 maçta forma giyen futboIcu, takımın en çok forma giyen 4. ismiydi. Ancak sert oyunuyIa da dikkat çekip sezon içinde 2 kırmızı kart gördü. Sezon sonunda Ziraat Türkiye Kupası'nı kazandılar.

Bayrampaşa'da ufak bir mahallede büyüdüğünü dile getiren Necip, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Babam belediyede şoför olarak çalışıyordu, hafriyat taşıyordu. Annem ev hanımı. Bir ağabeyim bir de ablam var. Her çocuk gibi ben de ağabeyimin peşine takılıyordum ve o da beni istemiyordu. Evdeyken ağabeyimle çorapları iç içe koyup futbol oynuyorduk. Zaten ağabeyim ve arkadaşları sayesinde futbola başladım. Mahallenin Teknikspor isimli bir amatör takımı vardı, 9-10 yaşlarında o takıma girdim. Babam her zaman bana destek oldu. Kendisi de zaten eski futbolcu, 1. Lig'e çıktığı dönemde İstanbulspor'da profesyonel olarak 1-2 sene oynamış. O nedenle futbolcu olmamı istedi ve her zaman bana destek verdi.''

Genç futbolcu, annesinin maçlarda kendisi için endişelendiğini anlatarak, ''Her zaman benim için dua eder. Her anne gibi o da bana bir şey olur diye çok korkuyor. Hatta maçın bitimine kadar dua eder. Eve gidince hemen sağıma soluma bakar, bir şey olmuş mu diye'' dedi.
SON DAKİKA