Başkanı seviyorum çünkü benim gibi tutkulu

F.Bahçe'nin ABD'li yıldızı Cappie Pondexter, "Aziz Yıldırım ile baba-kız gibiyiz. Onu çok sevmemin nedeni de benim gibi tutkulu olması" dedi

Giriş Tarihi: 6.4.2013
Fenerbahçeli taraftarların gözbebiği Cappie Pondexter. "Galatasaray yok" sözü tribünlerde slogan olan ABD'li kadın basketbolcu, FIBA Avrupa Ligi'nde final oynama başarısında da büyük pay sahibiydi. Ancak finalde Cappie büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Bitiş düdüğünden sonraki hislerini SABAH'a anlatan Cappie, "Üzüntüden ağladım, seramoniye katılmak bile istemedim. Hemen soyunma odasına gittim. Döndüğümde Başkan Aziz Yıldırım beni karşıladı ve teskin etti ama ben o an çok duygusaldım" şeklinde konuştu. Yıldırım ile ilişkisini soruyoruz. "Babakız gibiyiz" diyor Cappie ve devam ediyor: "O başkanım değil babam gibidir. Aynı kızı gibi onu evinde ziyaret ediyorum, birlikte daha çok vakit geçiriyoruz. Aslında birbirimize de benziyoruz. Onun bu kadar çok sevmemin nedenlerinden biri de bu. O da benim gibi çok tutkulu."

"SEZEN AKSU HAYRANIYIM"
Türkiye'de
4. yılını geçiren Cappie'ye ülkemizi, İstanbul'u soruyoruz. Favori semtlerinin Bebek, Nişantaşı ve Etiler olduğunu söylüyor. Yemeklerimizden de ayrım yapmadığını ama işin mutfak kısmında becerikli olmadığını anlatıp, "Pilav yapmayı çok denedim ama başaramadım" diyor Cappie... Hayranı olduğu Sezen Aksu'nun şarkılarını MP3'ünde dinlediğini söyleyen Cappie, Türkçeyi de kendini anlatabilecek kadar öğrendiğini vurguladı. ABD'li yıldıza moda ile de yakından ilgilendiğini hatırlattığımızda şu cevabı veriyor: "New York'ta insanların imajları üzerine çalışan bir firmam var. Türkiye'de de moda endüstrisi çok büyük. İyi tasarımcılarımız var. Zaten alışverişe çıkt ığımda da kıyafetlere çok zaman harcıyorum."

'PLAY-OFF ÇOK ZOR GEÇECEK'
Fenerbahçe'nin
İspanyol antrenörü Roberto Iniguez de aramıza katılıyor ve ona da finali soruyoruz. "Herkes tebrik ediyor" diye başlıyor sözlerine Iniguez ve şöyle devam ediyor: "Ama ben hala karmaşık duygular içindeyim. Finalde kaybetmek gerçekten çok üzücü. Tarihi bir olay yaşadığımız için çok mutluyum. Maçın ardından da basın toplantısına katıldığım için Başkan Aziz Yıldırım'ın konuşmasını duyamadım. Ben o sahneyi televizyondan izledim ve duygulandım. Ama yaptığı müthiş bir hareketti. Kendisi de müthiş bir insan. Çok duygulu, tutkulu ve mücadeleci bir yapısı var. Artık bizim için play-off var. Çok zor bir süreç olacak. En büyük rakibimiz Galatasaray ama her maç final havasında geçecek."

ROBERTO INİGUEZ
Iniguez'e Cappie'yi soruyoruz. Cevabı, "Bugüne dek çalıştığım en profesyonel sporcu. Sadece bayan değil, çalıştırdığın erkek takımlarındaki basketbolcular da dahil" oluyor.

CAPPİE PONDEXTER
"F.Bahçe ile bağlarımız hiç kopmamıştı. Ekaterinburg ile sözleşmem bittiğinde Galatasaray da beni istedi ama Fenerbahçe'ye döndüm. Zaten Türkiye'de başka forma giymem."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkanı seviyorum çünkü benim gibi tutkulu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN