Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fener'den Cimbom'a çok sert açıklama

Fenerbahçe Kulübü, dün akşam Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yaşanlara tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 6.5.2014 16:48
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisinin 5. maçında, genel sekreter ve basın sözcüsü Mahmut Uslu'ya yönelik saldırı olaylarıyla ilgili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Galatasaray'ın son üç yılda gösterdiği duruş ve attığı adımla "ebedi dost" kavramının içini boşalttığı savunularak, "Bugün bulundukları noktada 'ezeli rakip' tanımını da yok etmiş, kulübümüz ve camiamız için yok hükmüne gelmişlerdir" ifadesi kullanıldı.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yaşanan olayların "tarihi rezalet" olarak nitelendirildiği açıklamada, "Olayların sorumlusu olan Galatasaray Kulübü'nün, önemli bir süre geçmesine rağmen herhangi bir açıklama yapmamış olması, bu tehlikeli organizasyonu üstlendiğini ve bu şiddet eğiliminden beslendiğini, Fenerbahçe nefretlerinin hangi noktaya geldiğini açıkça göstermektedir" denildi.

Sarı-lacivertli kulübün açıklamasında, şunlar kaydedildi:

"Hemen her konuda, kamuoyunu istedikleri çerçevede yanıltma ve yönlendirme konusunda açıklama yapma refleksi gösteren, kulübümüz aleyhine meydana gelen/gelebilecek her olayda bir şekilde pozisyon alan Galatasaray yönetiminin; kimi zaman kapı arkalarında kimi zaman kamuoyu önünde ortaya koydukları bu tutum, camiamız tarafından alışılagelmiş olmakla birlikte kendileri adına artık tarifi mümkün olmayan haldedir. Son üç yıldır göstermiş oldukları duruş ve attıkları her adım ile 'ebedi dost' kavramının içini boşaltan Galatasaray Kulübü, bugün bulundukları noktada 'ezeli rakip' tanımını da yok etmiş; kulübümüz ve camiamız için yok hükmüne gelmişlerdir.

Tüm planlarını, geleneklerinden gelen kumpas ve tuzak alışkanlıkları doğrultusunda, başkanımız Aziz Yıldırım'ın maça gelmesi üzerine yapan, her fırsatta başkanımızın yaşadığı hukuksal süreci maniple etme uğraşısı içerisinde olan Galatasaray yönetimi, Galatasaray profesyonelleri ve ultrAslan denen taraftar grubu görünümlü topluluğun bu operasyonu; başkanımızın maça gelmemesi ile değişmiş, oyun, bu kez yöneticilerimize yönlendirilmiştir. Dün akşam, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yaşananlar, Türk spor tarihinde rezillik adına bir ilk olmakla birlikte Galatasaray'ın tüm bireyleri ile ortaya koyduğu duruş ve ayak oyunları noktasında, kulübümüz, yöneticilerimiz ve camiamız adına kesinlikle bir ilk değildir.

Dostluk mesajları verip her fırsatta düşmanlık yapan, Fenerbahçe nefreti ve kompleksi ile adeta gözü dönen Galatasaray Kulübü yöneticilerinin son terbiyesizliğini unutmayacak olmakla birlikte kendileri ile bir daha hiçbir platformda ortak paydada buluşmayacağımızı, dün yaşattıkları rezalet ile ilgili hukuki başvurularımızı ve süreci, yakından takip ettiğimizi kamuoyuna açıklarız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fener'den Cimbom'a çok sert açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN