Adalet ve ahlak kupadan önemli

Aysal: F.Bahçe bataklıktan kurtulmak için, G.Saray'ı siyasi tartışmaların içine çekmeye çalışmaktadır. 'Adalet' ve 'ahlak' her başarının üstündedir

Giriş Tarihi: 21.6.2014
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, sarı-kırmızılı kulübün tarihsel yükümlülüklerin gereği olarak "etik spor için boykot" kararını uygulamaya soktuklarını kulüp sitesinden yayınladığı mesajla duyurdu.

17 Haziran duruşumuz; Fenerbahçe Kulübü'nün halen sürmekte olan yönetim anlayışının Türk sporunda yarattığı ağır hasar konusunda, farkındalık yaratmak ve yetkili mercileri göreve davet etmek maksatlıdır.

Şike sürecinden bu yana; F.Bahçe yönetiminin Türk spor kamuoyu üzerinde üretmeye çalıştığı baskı ve terör ortamı, sportif rekabet alanına ciddi bir kirlilik ve yozlaşma olarak yansımaktadır.

İçinde bulundukları bataklıktan kurtulmak için, mesnetsiz suçlamalarla; bir spor kulübü olan Galatasaray'ı, hiçbir zaman tarafı olmadığı siyasi tartışmaların içine çekmeye çalışılmaktadırlar.

Bizim için 'adalet' ve 'ahlak' kavramları her başarı tanımının üzerindedir ve her kupadan daha değerlidir.

Kazanacağımız en büyük zafer; taraftarlarımıza, ahlaklı ve adaletten yana bir kulübün fertleri olma duygusunu yaşatmak olacaktır.

VE F.BAHÇE RESMEN ŞAMPİYON
Galatasaray'ın maça çıkmayacağını açıklaması üzerine Ülker Arena'ya gitmeyen Başkan Aziz Yıldırım, Reina'daki eğlencede şampiyon takımı yalnız bırakmadı. Başkan eşi Gonca Hanım ile birlikte geceye katıldı. Bu arada TBF, dün maçı 20-0 tescil etti ve yönetim kurulunun imzasıyla, F.Bahçe'nin şampiyonluğunu resmen ilan etti.

KARAR İZNE TAKILDI
Şike davasındaki yeniden yargılanma talepleriyle ilgili kararı verecek olan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin bir üyesinin bir günlük nöbet izni kullanması nedeniyle karar Pazartesi gününe kaldı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Abdullah Mirza Coşkun, 6 Haziran'da mütalaasındaki şike davasında yeniden yargılanma kararı verilmesi ve infazın durdurulmasını talep etmişti. Mahkeme heyeti şike davası dosyasını incelemesini sürdürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adalet ve ahlak kupadan önemli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN