"Ben de F.Bahçeliyim ama..."

Giriş Tarihi: 31.7.2011 13:42 Güncelleme Tarihi: 31.7.2011 13:47
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da futbol dünyasını sarsan, 'şike ve teşvik' depremini yorumladı. Kılıçdaroğlu, futbolun kirlenmemesi gerektiğini söyledi.

Siyaset dünyasının önemli ismi, Kılıçdaroğlu sporvitrini.com'un yayın yönetmeni Erden Aktoğu'nun sorularını cevapladığı röportajda, futbol dünyasında yaşanan şike ve teşvik primi tartışmalarının yapıldığı ortamı ve sürece dair ilginç cevaplar verdi.

Hükümet kanadından birçok isim şike ve teşvik konusuna dair görüş ve düşüncelerini dile getirirken, muhalefetin, özellikle de ana muhalefetin bu konudaki düşüncelerini merak edenlere de ilginç cevaplar veren Kemal Kılıçdaroğlu'nun röportajının ayrıntıları şöyle:

- Sayın Kılıçdaroğlu ülke siyasetinin önemli bir siması olmanıza karşın, size politika kulvarının dışından, birkaç soru sormak istiyorum. Öncelikle, son dönemde futbol arenasında yaşanan gelişmeler için neler düşünüyorsunuz?

Tüm bu yaşananlar adeta bir şaka gibi. Spor gibi etik değerlerin, büyük önem taşıması gereken bir konuda önümüze çıkan tablo son derece dehşet verici. Bu tablo dehşet verici olmasının yanında ayrıca düşündürücü de. Çünkü, milyonları arkasından sürükleyen bir olgu olan futbolun kirlenmesi gerçekten üzüntü verici. Zira spor, hele hele de futbol kesinlikle kirlenmemeli. İlk duyduğumda inanmadım. İnanamadım.

Evet ortada hiç de iç açıcı olmayan bir durum var. Bu durumdan daha da kötüsü, medyanın önemli bir kesiminin, halen yargı sürecinde olan bu olaydaki yargısız infaz girişimi. İnanın şu sıralardaki gelişmeler, olayın kendisinden daha ilginç.

ARKADAŞINA GÖNDER
"Ben de F.Bahçeliyim ama..."
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN