Arena için ihtarname!

Spor Genel Müdürlüğü'nün belirlediği eksikliklerin giderilmesi için Arena'nın G.Saray'a devrini isteyen sarı-kırmızılı yönetim, ihtarnameye 'Devir olmadan kasamızdan para çıkamaz' notunu düştü

Giriş Tarihi: 11.7.2012
Galatasaray yönetimi, Spor Genel Müdürlüğü'ne TT Arena'nın devri için ihtarname yolladı. Geçen hafta Türk Telekom Arena'da Spor Genel Müdürlüğü yetkililerin üç gün boyunca yaptığı incelemeler sonrasında hazırlıkları raporda stadyumda tespit ettikleri eksikleri sarı-kırmızılı yönetime bildirmesi sonrasında Başkan Ünal Aysal ve yönetimini şaşkına çevirdi. TT Arena'nın devri yapılmadığından dolayı başta stadın çatısı olmak üzere mevcut eksiklerinin yapılabilmesi için gerekli bütçenin, kulüp hesaplarına yazılması gerektiğine dikkat çeken Galatasaray yönetimi "Tüzüğümüz gereği, TT Arena'nın 49 yıllık kullanım hakkına dair sözleşme devri yapılana kadar biz kasamızdan bu eksikler için para harcayamız" notunu düştükleri ihtarnameyi Spor Genel Müdürlüğü yetkililerine yolladılar.

PROSEDÜR BAŞLADI
Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, TT Arena'da GSGM, TOKİ ve Varyap yetkilileri ile yapılan toplantıyla ilgili bilgi verdi. Öztürk "TOKİ'nin stadı Varyap'tan teslim alması gerekiyor. Geçen Temmuz'da zabıt altına aldığımız eksikliklerle ilgili tartışmalar olacaktır aralarında. Sonra TOKİ, GSGM'ye, onlar da G.Saray'a teslim edecek. Geç kalmış bir prosedür toplantısıydı. Kamuoyunu meşgul ettiği üzere stadı ortaklaşa kullanmayla ilgili konuşma olmadı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arena için ihtarname!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN