Emre'den Alex krizine yorum

Giriş Tarihi: 26.8.2012 16:37
Fenerbahçe'de geçirdiği başarılı 4 yılın ardından İspanya'nın Atletico Madrid takımına transfer olan Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'de yaşanan Alex - Aykut Kocaman krizi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Medyaspor'a konuşan milli futbolcu, "Türk takımlarında futbolcularla teknik adamlar iyi anlaşamayabilirler fakat önemli olan Fenerbahçe'nin menfaatleridir" dedi.

İşte Emre Belzöoğlu'nun açıklamaları;


-Atletico Madrid transferin çok konuşuldu. İlk önce o kısımdan başlayalım. Transfer döneminde Atletico Madrid dışında farklı takımlardan teklif almış mıydın?

2-3 tane çok ciddi alternatifim vardı ama Fenerbahçe'deki belirsizlikten dolayı ve İspanya'da forma giymek istediğim için buraya geldim. Doğru bir tercih yaptığımı da düşünüyorum. Çok büyük bir takıma geldim.

-Diğer alternatifler arasında hangi kulüpler bulunuyordu?

Avrupa'dan da teklifler vardı. Maddi imkanları daha yüksek Çin gibi Rusya gibi ülkelerin takımları da vardı ancak ben en doğru tercihi yaptığımı düşünüyorum.

-Atletico Madrid tercihinde Arda Turan'ın rolü nedir?

Tabii ki Arda'nın burada olması benim tercihimdeki en büyük etkenlerden bir tanesiydi. Arda kardeşim gibi bildiğim bir kişi. Ama ne olursa olsun her şeyden önce burada rahat olacağıma inandım.

-İtalya'da, İngiltere'de, Avrupa'nın önde gelen liglerinde top koşturdun. İspanya ligi ile oynadığın diğer ligler arasında nasıl farklar veya benzerlikler var?

Ben İtalya'ya gittiğim dönemde İtalya ligi taktik anlamda dünyanın en önde gelen ligiydi. Sonra İngiltere'de çok yüksek tempoda futbol oynanan, mücadelenin yüksek olduğu bir lig ile karşılaştım. Buranın da pek farklı olduğunu söyleyemem. Hatta İspanya ligi şu an teknik olarak en iyi futbolun oynandığı lig diyebilirim. Çok yetenekli ve çok atlet oyuncular çıkarıyorlar.

-İngilizce ve İtalyanca konuşabiliyorsun... İspanyolca ile aran nasıl?

Zaten İtalyanca ile aralarında gramer olarak pek bir fark yok. Söktüm gibi. İspanyolca öğrenmek pek zor olmadı. Ama daha iyi hale gelmek için biraz daha pratik yapmak gerekiyor. Eşimle beraber İspanyolca dersi alma niyetimiz var.

-İdmanların çok sıkı geçtiğinden söz ediyorsun röportajlarında. Hemen akıllara şu geliyor: Türkiye'deki antrenmanlar ile İspanya'daki antrenmanlar arasında ne gibi farklılıklar bulunuyor?

Tabii ki farklılıklar var ancak baktığınızda Türkiye'de oynanan futbolun temposuyla Avrupa'da oynanan futbolun temposunda ciddi farklılıklar söz konusu. Bunda antrenörlerin futbolcu tercihleri de etkin rol oynuyor.

-İlk hafta yedek kulübesindeydin. Gelecek haftalarda seni ilk 11'de görebilecek miyiz?

Geçen seneden oturmuş bir takım var. Simeone'nin gelmesiyle hem taktik anlamında hem oyun anlamında takım çok iyi işler çıkardı. Bu takım UEFA Kupası'nı kazandı. Oturmuş bir takımı tercih etmesi oldukça doğal ancak ben yakın zamanda 11'de başlayacağıma inanıyorum. Önemli olan süre aldığınızda neler yaptığınızdır. Takımıma en iyisini verebilmek için çok çalışıyorum ve ilk 11 için de sabrediyorum.

Burada olmaktan çok mutluyum. Bence burada önemli olan Arda ile birlikte ülkemizin futbolunu en iyi şekilde temsil edebilmek. Ben saha içinde de saha dışında da bunun için gayret ediyorum.

-Levante maçında sen kulübedeyken özellikle twitter'da 'Emre bu takıma ilaç gibi gelir' tarzında yorumlar yapıldı. Senin düşüncen nedir bu konuda?

İnşallah. Bunun için uğraşıyoruz biz de. İyi bakıyorum kendime, ailem de burada. Şu an futbol oynamam adına her şey pozitif. Yapmam gereken tek şey sahaya çıkıp en iyisini vermek.

ARKADAŞINA GÖNDER
Emre'den Alex krizine yorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN