" yıkılınca Kasımpaşa'da oynayacağız"

Stadı yıkılınca , maçlarını Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynayacak.

Giriş Tarihi: 2.1.2013 10:53 Güncelleme Tarihi: 2.1.2013 12:17
Beşiktaş, yıllardır süren sorun konusunda sona geldi. Uzun yıllardır yeniden yapmayı planladığı İnönü Stadyumu için Nisan'da çalışmalara başlayacak.

'NÜN YAPIMINA BAŞLANIYOR
Yönetim Kurulu Üyesi Levent Erdoğan konuyla ilgili olarak, "Nisan'da kazmayı vurmayı planlıyoruz" dedi. İnönü'nün yapımının yaklaşık 1.5 yıl süreceğini ifade eden Erdoğan, "Nisan ayında İnönü'yü yeniden yapmak için çalışmalara başlayacağız. İnönü'nü yapımı planlamamıza göre yaklaşık 1.5 yıl sürecek" diye konuştu.

BEŞİKTAŞ KASIMPAŞA'DA OYNAMAK İSTİYOR
1.5 yıl boyunca Beşiktaş maçlarını nerede oynayacak sorusuna , "Türk Telekom Arena ve Şükrü Saraçoğlu'nda oynamak sağlıklı görünmüyor. Talihsiz durumlar yaşanabilir. Zaten kulüplerde çok sıcak bakmıyor. Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu en iyi seçenek olarak görünüyor" diye yanıtladı.

Kasımpaşa kulübüyle henüz görüşmediklerini anlatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Yönetim Kurulumuz bu konu hakkında gerekli kararları aldıktan sonra harekete geçecektir."

BAKANLIK ONAYLAMIŞTI
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İnönü Stadı'nın yeniden yapımı konusunda gerekli onayın çıktığını Aralık ayında açıklamıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, yaptığı açıklamada, Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün İnönü Stadı ile ilgili plan revizyonu başvurusunda bulunduğunu söyleyerek, "Bakanlık olarak kamuya ait araziler üzerinde plan yapma yetkimiz var. Burası da zaten Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın. Bakanlık ile anlaşarak protokol yaparak bize geldiler. Biz de planı onayladık." demişti.

BATUHAN'IN SON ŞANSI
Öte yandan Batuhan Karadeniz'in performansına da değinen Levent Erdoğan, "Batuhan'dan umudu kesmedik. O da şunu bilmeli ki Samet hocayla birlikte ya toparlanıp çıkışa geçecek ya da futbol hayatı bitecek. Bu son şansı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İnönü yıkılınca Kasımpaşa'da oynayacağız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN