Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rest rest rest

Moratti: Baskı kurmuyoruz. Sneijder'e 'Galatasaray'a kararını çabuk bildir' dedim. Gereğini yaparız Sneijder: Mesele para değil. İnter'de tarih yazdım. Şimdi üzerimde büyük baskı kuruyorlar Aysal: Benim de sabrım taşıyor. Cuma'ya kadar kararını ver ya da biz bu defteri kapatalım

Galatasaray, Inter ve Sneijder'i bir araya getiren transfer pazarlığında restler arka arkaya yağmaya başladı. Inter Başkanı Moratti'nin Pazartesi günü kameralara karşısına geçip Hollandalı yıldıza "Kararını bir gün içinde ver. Galatasaray, haklı. Senden haber bekliyor" demesinin ardından önce sessiz kalan Sneijder patladı: "Mesele para değil. Beni sıkıştırmasınlar." Sneijder'in bu sözleriyle İnter yönetimine adeta rest çekerken, Moratti dün oyuncusunun bu çıkışını soran gazetecilere "Verecek bir cevabım yok. Wes, hepimiz profesyoneliz. Gereğinizi yaparız" şeklinde yanıtladı. Transfere son noktayı koyamadığı için eleştirilen Galatasaray Başkanı Ünal Aysal da yönetim kurulu üyelerini bilgilendirirken kullandığı ifadelerle Sneijder'e rest çekti: "Benim de sabrım taşıyor. Sneijder'e Cuma gününü kadar kararını ver dedim. Ya bu imza Cuma atılır ya da biz bu defteri kapatarız". Karşılıklı üç restin ardından masadan kimin ya da kimlerin gülerek kalkacağı 48 saat içinde belli olacak.

BENİ SIKIŞTIRMAYIN
Sesizliğini
La Gazzetta Dello Sport için bozan Sneijder, G.Saray'a ne zaman cevap vereceği yönündeki soruyu şöyle yanıtladı: "Tüm futbolcular bu transfer döneminde, 31 Ocak'a kadar ne yapacaklarına karar vermelidir. Ben de öyle yapacağım. Acelem yok ve acele etmek de istemiyorum." Inter'in çabuk karar vermesi yönündeki baskısı için ise Hollandalı yıldız, "Son aylarda olanlardan sonra, diğer takım arkadaşlarımla beraber tarih yazdıktan sonra beni sıkıştırmalarını istemiyorum. Mesele para değil. Hayatımı ilgilendiren bir konu hakkında acele davramak istemiyorum" diye konuştu.

YILLIK 4 MİLYON VERDİK
Başkan Ünal Aysal, dün divan kurulunun ardından medya mensuplarına yaptığı açıklamada "İnter ile bonservis için 7.5 milyon Euro'ya anlaştık. Sneijder'e de Inter'de kazandığının (6 milyon) üçte ikisi olan 4 milyon Euro teklif ettik. Sneijder, Fatih Terim'in istediği bir oyuncu. Verdiği listenin başındaydı. Zaten hoca bana 'Bu oyuncuyu almayın' dese ben de gidip zorla almam" diye konuştu. "Ben kimseye yüzde 95 bitti demedim" diyen Aysal, Bu transfer bitebilir ancak olmazsa da dünyanın sonu değil" diyerek sözlerini noktaladı.


ARKADAŞINA GÖNDER
Rest rest rest
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN