Hamallık bitti

Giriş Tarihi: 20.1.2013
1 F.Bahçe Yüksek Divan Başkanı Yüksel Günay, "CEO kulübe her ay 150 bin lira yük getirecek. Buna ne gerek var" dedi
2 Yıldırım cevap verdi: "Kulübü yıllarca bakkal dükkanı gibi idare ettik. Yapılanmada geciktik. Buna mecburuz. Her gün büyüyoruz."
3 "Bizim gibi 12 saat burada çalışanları bulamazsınız. Fenerbahçe'yi sevmek ayrı şey ama herkesin işi gücü var."

F.Bahçe Kulübü'nün Faruk Ilgaz Tesisleri'ndeki Yüksek Divan Kurulu Toplantısı yüksek gerilime sahne oldu. Kurumsal yapılanmayla ilgili bilgilerin verilmesinin ardından söz alan Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay yönetime sitem etti. CEO görevlendirmesinin kulübe her ay 150 bin lira yük getireceğini belirten Günay, "CEO Hakkı Hasan Yılmaz kulübün başına mı, yoksa şirketlerin başına mı geldi?" sorusunu yöneltti. Başkanı Aziz Yıldırım, oturduğu yerden Günay'a sert çıkarak, "Ben Aziz Yıldırım olarak 1 liranın dahi nereden nereye harcandığını bilmek istiyorum. Biz dostuz, böyle konuşman beni yaralıyor" dedi.

150 BİN LİRA BİR ŞEY DEĞİL
Yıldırım daha sonra kürsüye çıkarak konuşmasına devam etti: "Yeni bir düzen kurmak ve F.Bahçe'yi ileriye taşımak gerekir. Biz de dahil belli döneme kadar bakkal dükkanı gibi idare ettik burayı. Bundan sonra böyle olmamalı. Başkan 150 bin lira maliyetten bahsediyor. Bugün Ar-Ge'ye büyük paralar harcanıyor. Yönetim kurulu üyemiz Ender Alkaya bunun 1 milyon dolara mal olacağını söyledi. Genel giderler artıyor, evet indirmemiz lazım. Eskiden 100-150 personeli, 700-800 sporcusu vardı. Büyüdük, büyüyoruz."

AMATÖRLERDE AÇIK 20 MİLYON $
"Yalnız yönetim kurulundaki insanlarla olmaz bu iş. Çalışacak insanlar lazım. Ben gidip para, reklam istiyorum. Ben gitmeyeceğim, görevli arkadaşlar gidecek. Artık bizim gibi hamalları bulamazsınız. Fenerbahçe'yi sevmek ayrı şey. Herkesin mesaisi var. Ben, Fenerbahçe büyüsün, bir yerlere gelsin diyorum. Amatör şubelerin bugün 20 milyon dolar açığı var. 5 milyon lira yılda elektrik, su, gaz parası ödüyoruz. Profesyoneller gelsinler idare etsinler, yönetimler karar versinler. F.Bahçe büyük bir dev haline gelsin."


İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamallık bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN