Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mesut'un heykeli yapılıyor

Mesut özil’in balmumu heykeli yapılıyor.Yıldız futbolcunun heykeli, birçok ünlünün mumyalarının sergilendiği müzede yer alacak.

Giriş Tarihi: 23.1.2013 19:12 Güncelleme Tarihi: 23.1.2013 19:18
Sayısız ünlülerin mumyalarının yer aldığı Berlin'deki Madame Tussaud müzesine yerleştirilecek Mesut Özil'in balmumu heykelinin yapımı için çalışmalar başladı.

Balmumu heykelini yapacak heykeltraş ve fotoğrafçılar Madrid'te Mesut Özil'in saatlerce süren fotoğraf çekimini yapıp ölçülerini aldılar. Heykeltraşlar Mesut Özil'in balmumu heykelini 2013 Haziran ayına kadar bitireceklerini bu tarihten itibaren de müzede ziyaretçilerin görebileceğini söylediler. Fotoğraf çekimlerinde oldukça heyecanlı gözüken Real Madrid'in Türk yıldızı Mesut Özil, "Heykelimin yapılıp Berlin'de sergilenecek olmasından dolayı büyük bir gurur içindeyim." diye konuştu. Real Madrid'in Alman Milli futbolcusu Mesut Özil, yapılacak mumyasıyla arasında E.T, Papst Benedikt XVI, Julia Roberts, Angelia Jolie ve Jennifer Lopez'inde olduğu müzede sergilenerek, ebedileştirilecek olmasının mutluğu içinde olduğunu belirtip, "Özellikle halkın yaptığı oylamada Mesut Özil adını seçmelerinden onur duydum" dedi. Balmumundan heykel ustası Marie Tussaud (1761-1850) tarafından kurulan müzelerin merkezi Londra olup, Berlin'den başka Amsterdam, Honkong, New York, Los Angales, Sangay'da da temsilcilikleri bulunuyor. Her yıl milyonlarca ziyaretçinin gezdiği Madame Tussaud müzelerinde Atatürk'ten Bill Clinton'a, Nelson Mandela'ya; Elvis Presley'den Alfred Hitchcock'a kadar sayısız ünlünün mumyaları bulunmaktadır. Mesut Özil'in mumyası ise Franz Beckenbauer ve Oliver Kahn'dan sonra üçüncü Alman futbolcu olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mesut'un heykeli yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN