'Fenerbahçe'ye ihraç yok'

Avrupa Kulüpler Birliği, Europol'un hazırladığı raporda adı şikeye karışan takımları ihraç kararı aldı. Genel Sekreter Centenaro, "F.Bahçe ihraç edilecekler arasında yok" dedi

Giriş Tarihi: 7.2.2013
Avrupa Kulüpler Birliği (ECA), Europol'un hafta başında açıkladığı şike raporunda yer alan kulüpleri ihraç etme kararı alırken, "Fenerbahçe bu takımlar arasında yer almıyor" duyurusunda bulundu. 53 ülkeden 207 üyesi bulunan ECA, Katar'da yaptığı toplantıda, Europol raporundaki şikeye buluşan kulüplerin üyeliklerini sona erdireceğini bildirdi. 153 kulübün temsilcilerinin katıldığı toplantının bitiminde ECA Genel Sekreteri Michele Centenaro, Associated Press'e verdiği özel demeçte, "Bu üyelerimizden F.Bahçe için geçerli değil. Türk kulübü şike nedeniyle ihraç edilecekler arasında bulunmuyor. Artık ECA, daha ağır kararlar alarak şike, doping ve ırkçılık yapan kulüplerin üyeliğini bitirecek. Bu konularda kesinlikle müsamaha göstermeyeceğiz" dedi.

BERK ŞİKEYİ SORDU FIFA YANIT VERDİ
FIFA ve Interpol tarafından İstanbul'da düzenlenen "Şike çalıştayı" dün sona erdi. Türkiye'de 3 Temmuz operasyonunun savcısı Mehmet Berk, FIFA Avukatlarından Anja Berninger'e, "FIFA'ya göre şike ciddi suç mu yoksa engellenmesi gereken idari bir suç mu" diye sordu. Berginger, "Şikenin futbolun içinde olmasından kimse memnun değil. Önemli olan herkesin bunu suç olarak kabul edip üzerine gitmesi. Şikenin her koldan mücadele edilmesi gereken bir suç türü olduğuna inanıyorum" cevabını verdi.

EMRULLAH ER DİNÇBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Fenerbahçe'ye ihraç yok'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN