Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Giriş Tarihi: 11.2.2013 17:49

Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran spor olaylarını sabahspor.com okuyucularına değerlendirdi.

Uluç;

Fenerbahçe'yi anlıyorum. Benim spor yazmaya başladığım 1957 yılından bugüne kadar büyük, süper transferleri hep Fenerbahçe yapmıştır. Fenerbahçe yıldızlar topluluğudur, Fenerbahçe popüler takımıdır, Fenerbahçe alır getirir. İlk defa bu ara transferde, ana transferde değil, Galatasaray, Fenerbahçe'nin üzerinden silindir gibi geçti.
Fenerbahçe bunun ezikliği içinde böyle konuşmaya mecbur ki ben Fenerbahçe'nin yaptığı transferleri de gayet akılcı olduğunu söylüyorum. Fenerbahçe olmayan ayranının yerine transferler yaptı. Emre, Ziegler ve Webo transferlerini eleştirenlerden değilim. İhtiyacı olan yerlere adam aldı Fenerbahçe... Ama Galatasaray hiç ihtiyacı olmadığı iki yere adam alarak Fenerbahçe'yi Fenerbahçe'nin silahıyla vurdu.
'Ben ihtiyaca değil, popülariteye bakarım.' Fenerbahçe'nin tezi bu 50 seneden beri... En azından benim yaşadığım dönem için... Fenerbahçeliler bunun altında kalınca akıllarına geleni söylemeye başladılar.

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN