Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Levent Bıçakcı SABAH'a konuştu

UEFA , Galatasaray'a onay vermiş, sorun yok!

Giriş Tarihi: 22.2.2013
UEFA Tahkim Kurulu Üyesi ve eski TFF Başkanı Levent Bıçakcı konuyu SABAH'a değerlendirdi: "Bir futbolcunun uluslararası transferinin ardından oynayabilmesi için uluslararası transfer sertifikasına ihtiyaç vardır. Drogba'nın Galatasaray'a gelmeden önce oynadığı son ülke Çin.. Bu da transferi uluslararası bir transfer yaptı. FIFA'dan geçici de olsa lisansı olmadan Galatasaray'da oynayamaz. Bu lisans var ki UEFA'nın resmi sitesinde Galatasaray'ın kadrosunda gözüküyor. UEFA'nın resmi sitesinde onay verdiği bir futbolcu için sorun yoktur."

Sadece ortalığı bulandırıyorlar
Ceylan Çalışkan (Drogba'nın menajeri): Drogba'nın lisansıyla ilgili Schalke'nin yaptığı ortalığı bulandırmak. 1 Şubat itibariyle FIFA geçici izin belgesini verdi. TFF de onayladı. Sanırım ortalığı bulandırıp avantaj elde etmek istiyorlar. Onlar da bunun sonuçsuz olduğunu, bir şey çıkmayacağını biliyorlar.

TFF, lisans verdi
TFF Baş Hukuk Müşaviri Av. Faruk Baştürk : G.Saray Kulübü FIFA'ya doğru zamanda ve kitabına uygun olarak başvurusunu yaptı. FIFA Futbolcu Statü Komitesi, Drogba'ya geçici lisansla oynama izni verdi. Biz de TFF olarak FIFA'dan gelen bu lisansı onayladık. Fildişili futbolcunun oynamasına engel bir durum söz konusu değil.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Levent Bıçakcı SABAH'a konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN