Stadı biz yapacağız

Fikret Orman: Stadın yapımında, elimizi taşın altına koyacağız. İhale süreci BJK TV'de yayınlanacak. Bunu hiçbir şaibeye yol açmadan, şeffaf bir şekilde gerçekleştireceğiz

Giriş Tarihi: 25.2.2013
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kulübün mali genel kurulunda yaptığı konuşmada siyah-beyazlı camiaya önemli mesajlar verdi. Orman'ın gündemindeki bir numaralı konu ise yeni stadın işasıydı. Başkan Orman, projeye katkı ve desteklerinden dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederken, kongre üyelerine şu mesajları verdi:

SÜLEYMAN AĞABEY (SEBA) VE BİLGİLİ SONRASINDA ÇİVİ ÇAKAN YOK
"Yeni stadın inşasında taşın altına elimizi koyacağız ve biz yapacağız. Bir ihale komisyonu kuruyoruz. İhale sürecini BJK TV'den herkes görecek. Hiçbir şaibeye yol açmadan, şeffaf bir şekilde yapacağız. 1 sezon başka sahada oynayıp, Ekim 2014'te yeni sahamıza kavuşmayı planlıyoruz. Altı senedir stat konuşuluyor. Süleyman (Seba) Ağabey'den bu yana, Serdar Bilgili döneminde Akatlar Spor Kompleksi Beşiktaş'a kazandırılmıştır. Fulya'nın izni alınmıştır. O günden bu güne Beşiktaş'ta tesis anlamında çakılmış bir çivi yoktur."

GELEN PARAYI RAKİPLER GİBİ HARCAMAYACAĞIZ, BORÇ KAPATACAĞIZ
"Sermaye artırımında kandırmacanın içinde olmadık. Rakiplerimiz gibi olmadı bu artırım. Mart sonu itibarıyla gerçekleşecek. Buradan gelecek kaynaklarla da borçlarımızı kapatacağız. Bunlar transferlere veya yönetimin popülaritesini artıracak şeylere değil, yatırımlara harcanacaktır. Bir pilot takım satın almayı planlıyoruz. A takımda olmayan futbolcularımız, herhangi bir politikacının isteğine göre değil, Beşiktaş'ın menfaati açısından bu takımda oynayacaktır."ÇOCUKLARIMA DAHİ BEŞİKTAŞ'IN BİR KURUŞUNU YEDİRTMEM!..
"Yıldırım Demören, alacağını kulübe bağışlayacağını kendisi açıkladı. Bunu ben gündeme getirmedim. Demirören, 'Helallik istiyorum' dedi. Ben helalliğin yarım kaldığına inanıyorum. Kendi ifadesiyle bağışlayacağını söylediği şeyi yerine getirmesini rica ediyorum. Değil Demirören'e, iki çocuğuma bile Beşiktaş'ın 1 lirasını yetirtmem. Bu işi yakışır şekilde çözmeliyiz."

YÜKSEK TANSİYON
Kongre üyesi Göksel Omacan, bazı yöneticilerin bedava bilet temin ettiklerini, localardan G.Saraylı ve F.Bahçeli yakınlarını yararlandırdıklarını iddia ederken, Başkan Orman'ın Bursa Başkanı İbrahim Yazıcı'yı ziyaret etmesini doğru bulmadığını söyledi. Omacan'ın bu sözleri üyeler tarafından ıslıklandı. Hürser Tekinoktay ise konuşması sırasında Orman'ın kendisine laf attığını ileri sürerek, "Bir başkana kürsüdeki konuşmacıya laf atmak yakışmaz" dedi.

56.5 MİLYON LİRALIK BÜTÇEYE ONAY ÇIKTI
Beşiktaş'ın Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda siyah-beyazlı yönetimin, basketbol şubesinin anonim şirkete devrilmesi talebi oy çokluğu ile kabul edildi. Ayrıca, kulüp derneğinin 56 milyon 450 bin liralık 2013 bütçesine üyelerden onay gelirken, 110'uncu yıl kutlamasının ise Beşiktaş Çarşısı'nın yer aldığı meydanda yapılması kararlaştırıldı.

157 DAVA DOSYASI 62 MİLYONA KAPATILDI
Beşiktaş Genel Sekreteri Mesut Urgancılar, iş başını geldikleri günden beri, 157 adet dava dosyasını, 62 milyon 109 bin lira ödeyerek kapattıklarını söyledi. Urgancılar, ayrıca bu sene kulübün 110. kuruluş yılını kutlayacaklarını hatırlatarak, "Çeşitli faaliyetler planladık. Ayrıca bu yıl içerisinde stada veda etmeyi düşündüğümüz için ortak bazı projelerimiz olacak" ifadelerini kullandı.

YÖNETİME TAM YETKİ
Beşiktaş Yönetimi'nin, 1 Haziran 2004 tarihinden itibaren görev yapanların bazı iş ve işlemleriyle ilgili olarak derneğin haklarını korumak amacıyla gerekli muhataplar hakkında hakem ve tahkime gidilmesi yönünde istediği tam yetki üyeler tarafından kabul edildi.

ESKİ BORÇLARA YÖNELİK ÖDEMELER

Futbolculara 45 milyon Lira
"Eski sporcularımıza 45 milyon liranın üzerinde borç ödemesi yaptık. 15 milyon lira civarında da ödememiz var. Bu sezon sonuna kadar geçmişe ait borç kalmayacak."

Bonservise 21.5 milyon Lira
"Göreve geldiğimiz günden bu yana, geçmiş döneme ait 21.4 milyon lira bonservis bedeli ödedik, menajerlere de 3.9 milyon lira ödeme yaptık."

Amatörlere 3.3 milyon...
"2004-2005 senesinden amatör şubelere 3.3 milyon lira ödedik. 2.8 milyon lirası kalmıştır, sezon sonuna kadar ödeyeceğiz."

Uyuşmazlıklara 25 milyon...
"Görev başladığımızda önümüze birçok dava çıktı. Hukuki uyuşmazlıklara 25 milyon liranın üzerinde ödeme yaptık, icra dosyaları için de 8 milyon lira verdik."

Fulya'da zarar 20 milyon dolar
"Fulya Projesi'nde 20 milyon doların üzerinde kira kaybımız olmuştur. Şimdi işler rayına oturdu. Şu anda Fulya Projesi, kulübümüze senelik 12.5 milyon dolar kira getirecektir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Stadı biz yapacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN