Türkiye'nin en iyi haber sitesi

+2 geliyor!

PFDK'ya sevk edilecek Terim'in muhtemel cezası iki maç... Ne var ki geçen seneden ertelenen iki maçlık cezası da eklenince, dört maç tribüne çıkacak

Giriş Tarihi: 26.2.2013
Hakem Çınar'ın tribüne gönderdiği Fatih Terim'in en az iki maç ceza alması bekleniyor. Ancak geçen sezondan ertelenen iki maç cezası bulunan Terim'in toplam dört maçta tribüne çıkması muhtemel. Terim, geçen sezon Trabzonspor ile oynanan playoff maçında hakeme küfür ettiği için üç maç ceza almıştı. Tahkim Kurulu, G.Sray'ın başvurusu üzerine bir maçlık cezasını çeken Terim'in iki maçlık cezasını bir yıl ertelemiş, böylece Terim şampiyonluk maçında F.Bahçe'ye karşı takımını yönetmişti. Terim, dört maç ceza alırsa Eskişehir (D), Gençlerbirliği, Kayserispor (D) ve İstanbul BŞB maçlarında takımının başında sahaya çıkamayacak.

TALİMAT NE DİYOR?

Disiplin Talimatı'nın 103. maddesinin Yaptırımın Ertelenmesiyle ilgili bölümünün üçüncü fıkrası şöyle: "Ertelenme süresi içerisinde ihlalin tekerrürü halinde kurul, kural olarak asıl yaptırımın uygulanmasına hükmeder. Bu yaptırım, ikinci ihlal için öngörülen yaptırıma eklenir."

ÖNCE KULÜBEYE YÜRÜDÜ!
Fatih Terim, ilk yarıda Ordu yedek kulübesiyle kavganın eşiğine geldi. 26. dakikada Gökhan Zan'ın rakibi ile girdiği ikili mücadelede hakem Çınar'ın takımı aleyhine faul vermesine sinirlenen Terim, yedek kulübesinden fırlayarak itiraz etti. Bu sırada Ordu yedek kulübesi de karşılık verince sinirler gerildi. Terim, Hasan Şaş ve Ümit Davala Ordu kulübesi ile tartıştı.

SONRA HASTANEYE KOŞTU
Fatih Terim, karşılaşma sırasında Orduspor kulübesi ile yaşadığı gerginliği çabuk unuttu, hastaneye kaldırılan David Barral'ın ziyaretine koştu. Maç sonu eşi Fulya Terim ile birlikte soluğu hastanede alan Terim, İspanyol futbolcuya geçmiş olsun dileklerini iletti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
+2 geliyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN