"Kimseyi ilgilendirmez"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, kadro seçiminde sorumluluğun tamamen kendisine ait olduğunu vurgulayarak "Başka kimseyi ilgilendirmez." dedi.

Giriş Tarihi: 26.2.2013 17:29 Güncelleme Tarihi: 26.2.2013 18:02
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, kadro seçiminde sorumluluğun tamamen kendisine ait olduğunu vurgulayarak "Başka kimseyi ilgilendirmez." dedi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe TV'ye konuştu.

Kadro seçiminin basın mensupları tarafından eleştirilmesine tepki gösteren Kocaman şunları söyledi:

"11 günde 4 maç oynadık. 4 maçtan 3 tanesi deplasmanda, 1 tanesi ise seyircisiz. BATE'deki maçı 10 kişiyle oynadık. BATE takımı 122 kilometre koşmuş bir takım. Temel amacımız Musa Sow veya Cristian'ı yedek bırakmak değil. Böyle yapmazsak çözemeyeceğimiz sorunlarla karşılaşacağız. Bekleyen hazır gücü oynattık. Böyle yapmak zorundayız. Bundan sonra hep iddialı gideceğimizi düşünüyorum. Oyuncular montaj malzemesi değil. Bir sürü yanlışlık olacak. Yanlışları ayıklamalısınız. Önümüzdeki süreçte de çok yoğun maç trafiğimiz var.

Sorumluluk tamamen bana ait. Hiç kimseyi ilgilendirmez. Sow ve Baroni'nin maça girip etki göstermesi beklediğimiz bir şeydi. Her kadro sorgulanmamalı. Bırakın da bunu teknik direktörler yapsın. Bazı eleştiriler alanımızı işgal ediyor. Kadro tercihleri didik didik ediliyor. Temel problem kusurlu bakış açısında gözüküyor. Teknik direktörler uygulama yaparlar, hata yaparlar ve hatalarını düzeltme yoluna giderler. Bizim diğer iş kollarındaki insanlardan farkımız yok. Onlar ne kadar hata yaparsa biz de o kadar hata yapıyoruz. Hatalardan arındıkça doğru olma şansını elde ediyorsunuz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kimseyi ilgilendirmez"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN