Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Giriş Tarihi: 26.3.2013 17:38 Güncelleme Tarihi: 27.3.2013 09:32
Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran spor olaylarını Sabahspor.com okuyucularına değerlendirdi.

Uluç;

Fenerbahçe art arda gelen olaylarla sabıkalı duruma düştü. Onun için UEFA'nın ayrı bir dikkatle izlediği kesin. Seyircisiz maçta, seyircisiz cezası aldı. Şimdi de ev sahibi olmadığın, rakip sahadaki maçta tahkikata uğruyorsun.
Bu şu demek: UEFA'nın gözü senin üzerinde arkadaş... Kuş parmağını burnuna soksan gelecekler yanına... Onun için çok hassas ve çok kritik Fenerbahçe...
Bütün bu işler olurken Fenerbahçe'nin UEFA'ya muhatap yönetiminde bir değişiklik de yok. 'Efendim bunu yapanlar eski yöneticilerdi, biz kongre yaptık, yepyeni bir yönetim olarak geldik. Evimiz tertemiz, alnımız tertemiz, dosyamız tertemiz. Çünkü dosyada kağıt yok. Biz sıfırdan başlıyoruz, bize destek olun' diyecek durumu da yok Fenerbahçe'nin...

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM

#Sayfa#

Fenerbahçe, UEFA ile başı dertte... Sarı-lacivertli kulüp, taraftarlarının Plzen maçına sahte bilet ile girmeye çalışmaları nedeniyle disiplin kuruluna sevk edildi. Bu durum, daha önce ertelenen cezası olması nedeniyle ister istemez bir korku yaşatıyor. UEFA'nın Fenerbahçe'yi bu kadar yakın takibe almasını neye bağlıyorsunuz?
Fenerbahçe art arda gelen olaylarla sabıkalı duruma düştü. Onun için UEFA'nın ayrı bir dikkatle izlediği kesin. Seyircisiz maçta, seyircisiz cezası aldı. Şimdi de ev sahibi olmadığın, rakip sahadaki maçta tahkikata uğruyorsun.
Bu şu demek: UEFA'nın gözü senin üzerinde arkadaş... Kuş parmağını burnuna soksan gelecekler yanına. Onun için çok hassas ve çok kritik Fenerbahçe'nin durumu...
Bütün bu işler olurken Fenerbahçe'nin UEFA'ya muhatap yönetiminde bir değişiklik de yok. 'Efendim bunu yapanlar eski yöneticilerdi, biz kongre yaptık, yepyeni bir yönetim olarak geldik. Evimiz tertemiz, alnımız tertemiz, dosyamız tertemiz. Çünkü dosyada kağıt yok. Biz sıfırdan başlıyoruz, bize destek olun' diyecek durumları da yok.
Fenerbahçe'nin seyircisiz maça itirazını götüren ve savunan kişi şikeden mahkemede mahkum olmuş, Yargıtay kararını bekliyor! Ondan sonra UEFA ona göre bakıyor.
Türkiye'de olup bitenlerden UEFA'nın haberi yok mu zannediyorsunuz! Günümüzde artık anında her şeyi biliyorlar.

Beşiktaş ise borçları nedeniyle sıkıntıda... Lisansın alınabilmesi için 31 Mart'a kadar 22 milyon lira bulunması gerekiyor. Aksi takdirde Avrupa kupalarına katılamayacak.
Beşiktaş'ın sıkıntısı maddi... Kulüp lisansı Türkiye'de de geçerli aslında... Ama şimdiye kadar Türkiye'de kimse bu uygulamayı yapmadı. Yapmadığı için de iş bu hale geldi.
Ama UEFA kendi liglerinde kulüp lisansını şiddetle takip ediyor. Senin bu lisansı almaya hakkın yoksa 'Oynayamazsın arkadaş' diyor. Beşiktaş'ın maddi durumu da meydanda...


İki Türk takımının Avrupa kupalarında çeyrek finale kalması, genelde 'Türk futbolunun yükselişe geçtiğine, geliştiğine' işaret olarak kabul ediliyor. Siz bu görüşe katılıyor musunuz?
Türk futbolu ilerlemiyor, Avrupa futbolu çok gerilerde... Onun için iki turnuvada çeyrek final oynayacak hale geliyoruz. Mesele bence bundan ibaret.

Aslında iki takım da çeyrek finale gelene kadar 'ciddi' denilebilecek rakiple karşılaşmadı. Şansımız da yanımızda... Schalke bile eski Schalke değildi.
Schalke Almanya'nın Fenerbahçe'si durumundaki bir takım. Şimdi yerlerde sürünüyor. Neden? Alman futbolu da yerlerde sürünüyor şu an... Almanya'nın takımları Almanya takımları olsa, İspanya'nın takımları İspanya takımları olsa, İngiltere'nin takımları İngiltere takımları olsa bu Plzen'ler, BATE'ler nereye çıkacak!

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN