Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Giriş Tarihi: 27.3.2013 16:41
Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, Türkiye - Macaristan maçını Sabahspor.com okuyucularına değerlendirdi.

Uluç;

Ben Abdullah Avcı göreve geldiğinde destekleyen çok az sayıdaki gazeteciden biriydim. Abdullah Avcı'yı, Belediye'nin başındayken eleştiriyordum, 'Sen sadece büyük takımlarla oynayacağın maçlara takımını hazırlıyorsun. Geri kalanını boş veriyorsun. Fener'e, Galatasaray'a, Beşiktaş'a kök söktürüyorsun. Ama geri kalan bütün takımlara maçı rahatça bırakıyorsun. Bu yüzden Büyükşehir Belediyesi bir halt olmuyor' diyordum.
Ama bu kalıbı getirip milli takıma oturttuğun zaman tam Abdullah Avcı kalıbı... Senede 4 tane maça hazırlayacaksın takımı ve de bütün Türkiye'nin malzemesi elinde...İstediğini seçip alacaksın, senede 4 tane maç oynayacaksın. Bu kalıp Abdullah Avcı'ya çok uyuyordu. Ama gel gör ki Abdullah Avcı'nın çapı milli takıma yetmedi. Çok çapsız oldu.
Vardır ya küçük takımlarda büyük oyuncular Anadolu'da harikalar yaratır, İstanbul'a gelir topa vuramaz. Abdullah Avcı öyle... Meğer Abdullah Avcı küçük takımın büyük hocasıymış. Bugün bu ortaya çıktı.
Abdullah Avcı açısından bugüne kadar bir milli takımın aldığı sonuçlar acı, trajik, son Macaristan maçı da süper trajik.
Türkiye'de futboldan anlayan, futboldan bilen, otoritesi olan, başkasının emri ile oraya gelmiş değil de bileğinin hakkıyla oraya kazanmış ciddi bir federasyon başkanı olsaydı o maçın bittiği anda Abdullah Avcı'nın görevden alındığı televizyonlarda son dakika olarak alt yazı geçerdi.

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN