Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Yattara şov peşinde"

Giriş Tarihi: 30.3.2013 16:32
Mersin İdmanyurdu Spor Kulübü Basın Sözcüsü Celal Ata, kadro dışı bırakılan İbrahim Yattara'nın yapmış olduğu açıklamaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, Yattara'nın şov peşinde olduğunu söyledi.

Ata, yazılı açıklamasında, süresiz kadro dışı kalan Yattara'nın Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı ve Mersin İdmanyurdu ile ilgili yaptığı açıklamaları yalanladı. İbrahim Yattara adına avukat Vehbi Taşkın'ın yapmış olduğu açıklamaları büyük bir üzüntüyle okuduklarını ifade eden Ata, "Açıklamada bahsi geçen gerek kulübümüz, gerek Kulüp Başkanımız ve gerekse Kulüp Müdürümüzle ilgili gerçeği yansıtmayan, asılsız vuku olaylarla ilgili yakıştırmaları bizleri son derece üzmüş ve derinden yaralamıştır. Mersin İdmanyurdu Spor Kulübü, Yattara'nın Türk futbolundaki disiplinli çalışma dönemindeki başarılarını takdirle karşılaşmıştır. Ancak bu başarılı geçmişi ile alakalı olarak Mersin İdmanyurdu Spor Kulübü yine böyle bir başarı beklerken, büyük şanssızlıklar eseri Yattara'nın gerek özel yaşantısı gerekse kadromuz ile olan çalışmaları döneminde sergilediği disiplinsiz, uygunsuz ve profesyonel futbolcunun yükümlülükleri arasında bulunan, 'futbolun ahlaki prensiplerini gözetmek ve teşvik etmek, kulübün yer alacağı müsabakalarda oynayabilmek ve kendisinden beklenen verimi ortaya koyabilmek için özel hayatına ve sağlığına gerekti dikkat ve özeni göstermek' eylemlerinin hiçbirisine uymamıştır ve uymamaya da devam etmiştir" dedi.

Yattara'nın, 2012-2013 Futbol Sezonu'nun ilk haftasında Orduspor maçında 88 dakika, Sivasspor maçında 44 dakika, Fenerbahçe maçında 45 dakika ve 5. haftada oynanan karşılaşmada 31 dakika olmak üzere toplamda 209 dakika sahada kaldığını dile getiren Ata, "Bu da basit bir anlamda iki 90 dakikaya denk gelmektedir. Yani Yattara 26 haftası geride kalan ligde sadece 2 maçta oynamıştır. 6 aydır da sakattır ve bir türlü de iyileşmemektedir. Yattara'nın sakatlığı ve düzensiz özel hayatı ile alakalı olarak bazı inanılırlığı sorgulanamayacak çevrelerden aldığımız güçlü haberlerde, bir futbolcuya yakışmayacak, iş ahlakına uymayacak ve yapılan işe saygı olgularından yoksun davrandığını üzülerek
öğrenmiş bulunmaktayız. Yattara bu hareketi ile aslında kendisinin de rahatsız olduğu, hak etmediği bir çalışmanın bedelini herhalde harcarken sıkıntı duyuyor olacak ki, bu durumu gölgeleyecek bir şovun peşinde anlamsızca koşmaktadır" diye konuştu.

Daha önce Mersin İdmanyurdu Kulübü tarafından kadro dışı bırakılan futbolcularla, kulübün ekipmanlarının kullanılması veya iadesi konusunda hiçbir polemik yaşanmadığını vurgulayan Ata, şöyle devam etti; "Bu futbolcularda bu şekilde bizleri zan altında bırakacak açıklama ve benzeri davranışlarda sergilememişlerdir. Bunun dışında kulüp tarihimizde de bu veya buna benzer hiçbir olay yaşanmamıştır. Tarafımıza isnat edilen tüm suçlamaları ve karalamaları kesinlikle kabul etmiyor ve reddediyoruz. Dolayısıyla Yattara'nın uydurmuş olduğu bu bahaneler, kadro dışı kalmış olması sebebiyle antrenman programlarına riayet etmek istememesinin bu şekildeki adı ona yakışmamaktadır. Ali Kahramanlı başkanlığında Mersin İdmanyurdu Spor Kulübü yöneticileri ve idare heyeti, Yattara'da ki arabanın alınması konusunda bu kadar aciz ve anlatıldığı gibi basit bir davranış ve tutum içerisine girecek bir kulüp değildir. Eğer bir ekipman teslim alınacaksa bu kanuni yoldan veya tebliğ şeklinde olmaktadır. Zaten böyle bir durumda Yattara'da bunun gereğini yapacaktır. Bu kadar basit ifadeler bize yakışmamaktadır. Dolayısıyla sarf etmiş oldukları bu ifadeleri kesinlikle kabul etmiyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Yattara şov peşinde"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN