Tahkim Kurulu cezayı indirdi

Kasımpaşa-Bursaspor maçında taraftar döven kaleci Harun Tekin'in cezası 4 maçtan 2 maça indirildi.

Giriş Tarihi: 6.4.2013 12:56
Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından Bursasporlu Harun Tekin'e verilen 4 maçlık ceza Tahkim Kurulu tarafından 2 maça indirildi.

Spor Toto Süper Lig'in 27. haftasında oynanan Kasımpaşa - Bursaspor maçından hemen sonra sahaya giren taraftarla kavga eden Bursasporlu Harun Tekin'e verilen 4 maçlık ceza 2 maça indirildi. Tahrim Kurulu, Bursaspor'un yaptığı itirazı inceledi ve oyuncunun cezasında indirime gitti.

Tahkim Kurulu'nun yaptığı açıklamada şöyle denildi:

"Bursaspor Kulübü futbolcusu Harun Tekin'in, kendisine saldıran taraftara ölçüsüz olarak karşılık verdiği, güvenlik görevlilerinin saldırgan taraftarı etkisiz hale getirmesine rağmen futbolcunun saldırısına devam ettiği, buna göre futbolcunun eyleminin cezalandırılması gerekmekle birlikte tahrikin ağırlığının da değerlendirilmesi gerektiği kabul edilmelidir.

Böylece tahrikin ağırlığı dikkate alınmak suretiyle rakip takım taraftarına yönelik saldırı için öngörülen temel cezada 2/5 oranında indirim yapılarak; PFDK'ca verilen netice cezanın, 2 resmi müsabakadan men cezası ve 4.000.-TL para cezası şeklinde düzeltilerek onanmasına oybirliği ile,

Kurulumuzun önceki kararlarına dayanak oluşturan ve Futbol Disiplin Talimatı'nın 103. maddesinde düzenlenen "yaptırımın ertelenmesi" ne ilişkin kararlarında açıklanan erteleme şartlarının gerçekleşmemiş olması karşısında cezanın ertelenmesi talebinin reddine oybirliği ile (2013/112 K)" sözlerine yer verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tahkim Kurulu cezayı indirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN