Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Hepinizi yakacağım"

"Hepinizi yakacağım. Siz kim oluyorsunuz da beni kulübeden atıyorsunuz" dediği belirtilen Terim'in yanı sıra yardımcıları Hasan Şaş ve Ümit Davala da PFDK'lık oldu

Giriş Tarihi: 8.4.2013
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e hakem Süleyman Abay tarafından tribüne gönderilmesi ve maç sonu yaptığı açıklamalar nedeniyle ağır ceza geliyor. Terim, 44'te dördüncü hakem Ali Palabıyık ile tartışma sonrası saha içine girerek hakem Abay'ın üzerine yürümüş, temsilci İbrahim İçer ile tartışmış ve tribüne gönderilmişti. Terim'in saha içine girerek, "Hepinizi yakacağım. Siz kim oluyorsunuz da beni kulübeden atıyorsunuz" ifadelerinin yanı sıra ağır sözler söylediği hakem ve gözlemci raporlarında yer aldı. Geçen sezon aldığı üç maç cezanın iki maçı bir yıl süreyle ertelenen Terim'in dosyası son eyleminden sonra açılacak. Orduspor maçı sonrası üç maç ceza alan Fatih Terim, aynı eylemin gerçekleşmesi nedeniyle çok ağır bir ceza ile karşı karşıya kaldı. Terim'in dün 4. hakem Palabıyık, hakem Abay ve temsilci İbrahim İçer'e hakaret ettiği raporlara yansıdı.Terim, hakem ve temsilci raporları doğrultusunda bugün Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilecek. Galatasaray'ın yardımcı antrenörleri Hasan Şaş ve Ümit Davala da Profesyonel Disiplin Kurulu'na sevk edilecek. Hasan Şaş'ın el-kol hareketleri, Ümit Davala'nın ise akredite kartını yere attığı için PFDK'ye sevk edileceği gelen haberler arasında.

Talimatlar kaç maç diyor?
Futbol Disiplin Talimatnamesi'ne göre Fatih Terim'in alacağı ceza 10 maçı bulabilir. Talimatın, "Kişilik haklarına saldırı ve hakaret" başlıklı maddesine göre hakeme söz konusu eylemde bulunan teknik adamlara 3 ile 7 maç arası ceza öngörülüyor. Terim, temsilci ile de benzer bir diyaloga girdiği için ceza alt sınırdan 6 maç olacak. Geçen seneden ertelenen 2 maçlık ceza ve oyun alanı içine girip ihlal durumu da eklendiği takdirde Terim'e 10 maçtan men gelecek.

Terim'in altı kusurlu hareketi
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in ağır ceza almasına neden olacak hareketler şunlar: 1- Müsabaka hakemine oyun alanı içine girerek itiraz etmek. 2- Dördüncü hakeme harekette bulunmak. 3- Temsilciye fiili harekette bulunmak. 4- Kendi ekibine tepki gösterip,fiili harekette bulunmak. 5- Yayıncı kuruluşun kamerasına fiili harekette bulunmak. 6- TFF, Tahkim Kurulu, MHK ve PFDK'yı maçtan sonra yaptığı açıklamalarla töhmet altında tutmak.

Ulenberg'in talimatı neydi!
Merkez Hakem Kurulu'nun Antalya'da yapılan devre arası seminerinde UEFA Hakem Kurulu üyesi Jaap Uilenberg'in hakemlere verdiği talimat Terim'i yaktı. Uilenberg, seminerde hakemin otoritesini sarsıcı ve taraftarı kışkırtıcı hiçbir hareketin cezasız kalmamasını istemiş ve "Maalesef bu uygulamayı Türkiye için yapıyoruz. Çünkü yedek kulübesindeki teknik adam, futbolcu ve diğer unsurların hakeme yönelik bu kadar abartılı eylemleri sadece bu ülkede yaşanıyor" diye konuşmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Hepinizi yakacağım"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN