Gitmeli mi gitmemeli mi?

TFF Başkanı Demirören'in Ünal Aysal'a yaptığı, "Tüm başkanlar Lizbon'a giderek F.Bahçe'ye Benfica maçında destek olalım" teklifi G.Saray camiasında büyük tartışma yarattı

Giriş Tarihi: 19.4.2013
TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in, G.Saray Başkanı Ünal Aysal'a yaptığı teklif futbol kamuoyunun gündemine oturdu. Avrupa Ligi'nde finale yürüyen Fenerbahçe'ye destek için kulüp başkanlarını Benfica ile oynanacak yarı final maçına götürmeyi düşünen Demirören, Aysal'a "Tüm kulüp başkanları Lizbon'a giderek Benfica karşısında Fenerbahçe'ye destek olalım" teklifinde bulunmuştu. Daha önce SABAH'a verdiği röportajda, "Ben Aziz Bey'le bir Avrupa kupası maçını yan yana izlerdim" diyen Aysal, teklifin Fenerbahçe'den gelmesi halinde seve seve kabul edeceğini söyledi. Bu gelişmeler Galatasaray camiası içinde tartışma yarattı: Aysal, Lizbon'a gitmeli mi gitmemeli mi?

SABAH YAZMIŞTI
SABAH, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'a Fenerbahçe maçı ile ilgili yaptığı teklifi okuyucularına dün manşetten duyurdu.

FARUK SÜREN
Aysal gitmemeli
Bizim 2000'de oynadığımız UEFA finaline Beşiktaş ve F.Bahçe başkanları gelmemişti. Bu daveti abartılı buluyorum. Üstelik final bile değil yarı final. Bu F.Bahçe'nin düğünü, bizi ilgilendirmiyor. TFF'yi ilgilendirebilir. Barcelona başkanı R. Madrid başka rakiple oynarken rakibini desteklemeye gider mi? Gitmez. Başkan Ünal Aysal'ın gitmesi uygun değil. Zaten gideceğini de düşünmüyorum.

MEHMET CANSUN
Giderse ayıp olmaz
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fenerbahçe'nin Benfica ile oynayacağı maça gidebilir de gitmeyebilir de. Gitse de ayıp olmaz gitmese de. Biz, Fenerbahçe ile Türkiye sınırları içinde rakibiz ama dışarıda her Türk takımı kendi takımımızdır. Bu konuda karar tamamen Ünal Bey'e aittir. Ayrıca kendisi öyle fanatik bir futbol taraftarı değil. Eğer zamanı uygunsa kararı kendisi verip gidebilir.

LEVENT TÜZEMEN
Fair-Play ruhu...
Galatasaray'ın kuruluşunda ve varoluşunda "Fair-Play" ruhu etkin olmuştur. Başkan Ünal Aysal ezeli rakipleri ve ebedi dostları Fenerbahçe'ye gereken desteği verip Lizbon'a gitmelidir. Türk futbolunun son dönemlerde yükselen sinir katsayısına göz atarsak Demirören'in sağduyulu ve fair-play içerikli önerisine başta Aysal olmak üzere tüm kulüp başkanları destek çıkmalıdır.

MURAT ÖZBOSTAN
Tarihe geçer
Sayın Aysal ile, ilk Real Madrid maçında önce kendisini ziyaret ettiğimizde, bu hayalimi paylaşmış ve iki büyük takımın başkanının özellikle Avrupa kulvarında birbirine destek vermesi gereğini iletmiştim. Şimdi Ünal Aysal hiçbir baskı altında kalmadan Lizbon'a gidip F.Bahçe'ye destek verirse hem tarihe geçer hem de futboldaki ayrımcılığı ortadan kaldırır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gitmeli mi gitmemeli mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN