Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aklınızı başınıza alın

Finansal Fair-Play'i önümüzdeki sezon hayata geçirecek olan UEFA, Türkiye'yi, Rusya ve Çin Halk Cumhuriyeti ile birlikte transfere karşılıksız para harcayan üç ülke arasında gösterdi

Giriş Tarihi: 21.4.2013
Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Türkiye'yi mercek altına aldı. Gelecek sezondan itibaren tüm enstrümanları ile birlikte hayata geçireceği Finansal Fair Play konusunda Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) bilgilendirme yazısı gönderen UEFA, ilk etapta kulüplerin devlete, sporculara ve diğer kulüplere olan borçlarını tamamen sıfırlamalarını istedi. Yazıda, kulüplerin futbolculara maaş olarak gelirinin en fazla yüzde yetimişini ödeyebileceği bildirilerek, buna hazırlıklı olunması gerektiği de ifade edildi.

SABIKA DOSYAMIZ KABARIK
UEFA
ayrıca, Türkiye'nin Rusya ve Çin ile birlikte transfere karşılıksız para harcamaya başlayan üç ülkeden birisi olduğu belirtildi. Türk kulüpleri futbolcu anlaşmazlıkları nedeniyle CAS'ta en çok davası bulunan takımlar arasında yer alıyor. Bu nedenle UEFA, Türkiye'de futbolun ekonomik açıdan disipline edilmesine büyük önem veriyor ve tüm sorunların Finansal Fair Play'in hayata geçeceği önümüzdeki sezona kadar çözümlenmesini istiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aklınızı başınıza alın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN