Türkiye'nin en iyi haber sitesi

G.Saray'ı bekleyen büyük tehlike

Giriş Tarihi: 21.4.2013 12:47
Ligin bitimine 4 hafta kala Şampiyonlar Ligi'ne gitmeyi garantileyen Galatasaray'ı bekleyen büyük tehlike ortaya çıktı. UEFA'nın hesap uzmanlarına göre Galatasaray 2 yılda toplam 192 milyon TL zarar etmiş durumda.

Finansal Fair Play, 2013-14 sezonu ile tüm kapsamlarıyla hayata geçecek. Önceki iki sezona bakılarak toplamda 45 milyon Euro (yaklaşık 110 milyon TL) üzerinde zarar açıklayan kulüpler Avrupa Kupalarına alınmayacak.
UEFA'nın değerlendirmelerine göre G.Saray'ın son iki yılına bakıldığında Galatasaray'ın iki yıllık geliri 1 milyar 134 milyon TL, gideri ise 883 milyon TL. Gelirin bedelli ve hisse satışından gelen 443 milyon TL'si UEFA'nın Finansal Fair-Play hesaplamaları içinde kabul edilmedi. Çünkü, G.Saray'ın UEFA'ya gönderdiği hesap bildirimlerinde G.Saray AŞ ile G.Saray farklı kurumlar olarak görülüyor.

UEFA'nın hesap uzmanları G.Saray'ın sürekli gelirini 691 milyon TL olarak hesapladı. Giderini ise 883 milyon TL olarak. UEFA'nın hesap uzmanlarına göre Galatasaray 2 yılda toplam 192 milyon TL zarar etmiş durumda. Eğer, G.Saray daha önce UEFA'nın kendisine yaptığı birleşme uyarısını dikkate almazsa, önümüzdeki yıl Avrupa'ya gitmesi hayal.

(star)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
G.Saray'ı bekleyen büyük tehlike
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN