Beşiktaş taraftarına kötü haber

Giriş Tarihi: 29.4.2013 09:19

Orduspor maçında protokol tribününden numaralı tribüne geçerek taraftar döven üç şahıs yüzünden Beşiktaş'ın canı yanacak.

TFF talimatlarına göre stadyum güvenliğinden sorumlu olan siyah-beyazlı kulüp, bugün Disiplin Kurulu'na sevk edilecek. Beşiktaş, maçın temsilcileri tarafından da rapor edilen skandalı resmi internet sitesi ve yöneticileri aracılığı ile kınarken, olayı gerçekleştiren şahısların kulüple herhangi bir ilişkisi olmadığını kanıtlayamadığı takdirde asgari bir maç seyircisiz oynama cezası ile karşı karşıya kalacak.

Kulüp doğrudan sorumlu Futbol Disiplin Talimatı'nın "Sorumluluk" başlıklı 6. maddesinin 1 ve 2. fıkralarına göre ev sahibi kulüp müsabakanın oynanacağı stat ve çevresinin düzeni ile güvenliğini sağlamakla yükümlü tutuluyor. Aynı madde, "kulüpler müsabaka öncesinde, esnasında ve sonrasında meydana gelebilecek her türlü olaydan sorumlu olup, müsabakanın organizasyonuna ve güvenliğine ilişkin tüm talimatlara uymakla yükümlüdür" ifadelerini taşıyor. Talimat taraftar ihlallerinden de objektif olarak kulübü sorumlu tutuyor. Yaşanan çirkin olaydan sonra PFDK'ya sevk edilecek olan Beşiktaş, olası bir ceza çıkması halinde tarihi bir tehlike ile karşı karşıya kalacak. İnönü Stadı'na veda etmeye sadece bir maçı kalan siyah-beyazlılar, 1 maç seyircisiz oynama cezası alırsa, tarihi karşılaşmasını sadece kadın ve çocuklara oynayacak, bu şekilde tarihe geçecek. (Milliyet)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş taraftarına kötü haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN