'ta gergin toplantı

Başkanı 'ın, ve ile yaptığı kriz toplantısında gergin anlar yaşandı.

Giriş Tarihi: 29.4.2013 14:33 Güncelleme Tarihi: 29.4.2013 14:38
Spor Toto Süper Lig'in 31. haftasında oynanan - Orduspor maçında kapalı tribünü basarak taraftarlara copla saldıran ve ardından yaşanan olayların yankısı sürüyor.

Taraftarlara saldıran R.B. isimli kişi ve 4 arkadaşının dün yakalandığı ve savcılık tarafindan serbest bırakıldığı belirtilirken, saldırganların tribüne yöneticilerin kartıyla girdiği ileri sürülmüştü.

Bu gelişmeler üzerine Beşiktaş Kulüp Başkanı ise bugün yönetim kurulu üyeleri ve ile olağanüstü bir toplantı yaptı.

Başkan Fikret Orman, bugün erken saatlerde döndüğü Umre'den sonra ayağının tozuyla yöneticilerle bir araya geldi. Orman'ın talimatıyla bir araya gelen Tamer Kıran ve Ahmet Nur Çebi'yle yapılan toplantının sert tartışmalara da neden olduğu ileri sürülüyor. Başkan Orman'ın tribünde yaşanan olayda ihmali olduğunu tespit edeceği bazı yönetim kurulu üyelerinin istifasını istemesi de tahmin ediliyor.

Toplantıda ayrıca yaşanan olayların tartışıldığı ve izlenecek yolun kararlaştırıldığı öğrenildi. Yapılan toplantıdan ilk önce Başkan Fikret Orman'ın çıktığı ve Tamer Kıran ile Ahmet Nur Çebi'nin de yaklaşık bir saat görüşmeye devam ettiği belirtildi.

Yapılan toplantıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

SALDIRGANLAR KIRAN'IN YAKIN DOSTU İDDİASI

Saldırganların protokol tribününden numaralı tribüne geçtiği ve saklanarak dışarı çıkarıldığı vurgulandı. Görüntülerden tespit edildikten sonra dün yakalanan ve önce savcılığa çıkarılan, daha sonra da ifadesi alınan saldırganların tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı belirtildi. R.B isimli kişinin yöneticilerden Tamer Kıran'ın yakın dostu olduğu ve Beşiktaşlı yöneticinin kombine kartıyla stada girdiği de ileri sürülmüştü.

ÇEBİ: FİKRET ORMAN'IN İSTİFA ETMESİ SÖZ KONUSU OLAMAZ


Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, Başkan Fikret Orman'ın istifa etmesinin söz konusu olmayacağını söyledi.

Altunizade'deki ofisinde başkan Fikret Orman ve Futbol Şube Başkanı Tamer Kıran ile bir görüşme gerçekleştiren Ahmet Nur Çebi, Cihan muhabirine özel açıklamalarda bulundu.

Başkan Fikret Orman'ın Umre ziyareti sonrası kendisini kutladıklarını söyleyen Çebi, "Başkan Umre'den geldi. Hayırlı olsun dedik. Umre'sini kutladık. Son günlerdeki malum konuları da konuştuk. Şimdi kulübe geçip orada da gerekli değerlendirmeleri yapacağız. Sonra başkan ya da bir arkadaşımız gerekli açıklamayı yapacak." dedi.

LEVENT ERDOĞAN'A SİTEM

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Levent Erdoğan'ın, "Beşiktaş Kulubü'nde yönetim mi var ki istifa edeyim?" diyerek eleştirmesine cevap veren Ahmet Nur Çebi, "Bir yönetim var ve gayet de iyi bir yönetim var." dedi.

Beşiktaş - Orduspor maçında olay çıkaranlar için kulüp olarak yaptırımda bulunup bulunulmayacağı sorusuna da cevap veren Ahmet Nur Çebi, "Prensiplere sadık kalacağız. Tüm bunları yönetim kurulundaki arkadaşlarla da görüşüp herkesin fikrini alacağız. Her ne kadar birileri orada yönetim yok dese de var gayet iyi de bir yönetim var. Görüşüp konuşup gerekli açıklamayı yapacağız." dedi.

BAŞKANIN İSTİFA ETMESİ SÖZ KONUSU OLAMAZ

Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Kulubü Başkanı Fikret Orman'ın istifasının söz konusu olmayacağını söyledi. Çebi, "Kendisinin çok emeği var. İstifa etmesi söz konusu olamaz. Başkanımız mücadeleye devam ediyor." şeklinde konuştu.

Öte yandan yönetim kurulunun tam kadro bir şekilde Akaretlerdeki kulüp binasında toplantı yapacağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş'ta gergin toplantı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN