Bu olayın hesabı sorulacak

Giriş Tarihi: 29.4.2013

"Yaşananlar asla tasvip edilmez, üstü örtülemez. Hesap soracağız. Bunun bizzat takipçisi ben olacağım"

Beşiktaş'ın Orduspor'la oynadığı maçta Tamer Kıran'ın adamları olduğu iddia edilen üç siyah takım elbiseli adamın (Birisi elinde copla) numaralı tribüne atlayıp, taraftarları dövmesi geniş yankı uyandırdı. Camiada yaşananlara büyük tepki gösterilirken, Umre'de bulunan Başkan Fikret Orman'a ulaşarak görüşlerini aldık. Orman, ivedilikle olayların üzerine gideceklerini ve sorumlulara hesap sorulacağını söyledi. İşte Başkan'ın anlattıkları:

GEREKEN YAPILACAK
"Ordu maçında yaşanılanlar asla tasvip edilemez, üstü örtülemez. Hesabı sorulacaktır. Bunun bizzat takipçisi benim. Umre'den yarın (bugün) dönüyorum. Hem arkadaşların raporlarını, hem de Emniyet'in hazırladığı raporları gördükten sonra gereken yapılacak. Türk futbolunda şiddetin son bulması için mücadele eden öncü bir camiayız. Yapıcıyız, bunun için uzun süredir mücadele ediyoruz. Taraftarın sebep ne olursa olsun kavga etmesini asla tasvip etmeyiz. Bu kavgayı da doğru bulmuyorum. Ancak asıl düşündürücü ve tarafımızdan kabul edilemez olan, kendi arasında kavga eden şahıslara güvenlik güçlerimizin dışında başka birilerinin müdahale etmesidir.

ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ
"Bu olaya karışan, protokolden inerek taraftara cop kullanan ve ona yardım edenler hakkında Beşiktaş Kulübü yönetimi olarak şikayetçi olacağız. 5 Mayıs'ta önemli ve tarihi bir tüzük tadil kongremiz var. Üyeler tarafından kabul görürse Haziran'da da olağan seçim kurulumuz var. Kaos, kavga, gürültü en son isteyeceğimiz şey. Beşiktaş taraftarına jopla saldıranları affetmemiz mümkün değil. Yaşanan olay üzerinde düşünülmesi gereken bir konu. Basın tribününün önünde, protokolün yanında ve maç 2-0 bitmişken bu olayın cerayan etmesi fevri bir hareket midir, yoksa başka bir durum mu var? Bakacağız."

CEVAP BEKLEYEN SORULAR
1- Taraftarlara saldıran 3 kişi Protokol Tribünü'ne nasıl girdi?
2- Biletleri yönetici Tamer Kıran ve şoförü mü sağladı?
3- Fener Bahçe kongresinde bir dönem Aziz Yıldırım, Sedat Peker ve Tahir Kıran'la (Tamer Kıran'ın ağabeyi) adı geçen Rauf Büyük'ün Beşiktaş tribünlerinde elinde copla ne işi var?
4- Çelik açılır cop, xray cihazından nasıl geçti?
5- Emniyet tribündeki, "Samet Aybaba istifa" kavgasına neden geç müdahale etti?
6- Saldırganlar bir yerden emir mi aldı, yoksa inisiyatif mi kullandılar?
7- Bu üç kişi ellerini kollarını sallayıp stada nasıl girdi? Ve daha önemlisi aynı şekilde kavga sonrası protokol kapısından nasıl çıkıp gitti?

ALTINCI MADDE NE DİYOR?
1- Ev sahibi kulüp, müsabakanın oynanacağı stadın ve çevresinin düzenini ve güvenliğini sağlamakla yükümlüdür.
2- Kulüpler, müsabaka öncesinde, esnasında ve sonrasında meydana gelebilecek her türlü olaydan sorumlu olup müsabakanın organizasyonuna ve güvenliğine ilişkin tüm talimatlara uymakla yükümlüdür.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu olayın hesabı sorulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN