Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Cop' istifası

Beşiktaş yönetimi, İnönü Stadı tribününde Tamer Kıran'ın misafirlerinin taraftara copla saldırmasıyla sarsıldı. İkinci başkan Çebi'nin ofisinde yapılan toplantıda Kıran üzüntüsünü belirtti ve istifasını sundu

Giriş Tarihi: 30.4.2013
Orduspor maçı sonrası tribünlerde yaşanan "COP SKANDALI" nedeniyle olağanüstü günler yaşayan Beşiktaş'ta kriz Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran'ın istifasıyla sonuçlandı. Umre için gittiği Mekke'den dün sabah saatlerinde dönen Fikret Orman ayağının tozuyla havalimanından İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi'nin Altunizade'deki ofisine geçti. Kriz toplantısına Orman'ın yanı sıra Ahmet Nur Çebi, Deniz Atalay ve olayla ilişkilendirilen yönetici Tamer Kıran katıldı.

SALDIRI KABUL EDİLEMEZ!
Zirvede kulüp ve Emniyet raporları masaya yatırıldı. Önceki gün Umre'den Sabah'a konuşan ve "Bu olay tasvip edilemez. Üstü örtülemez. Hesabını dönünce soracağım. Karışanlar için şikayetçi olacağız" diyen Orman'ın dün, "Bu yaşananlar büyük bir olay. Bu yanlışı düzeltmeliyiz. Taraftar kavga ediyorsa polis müdahale eder, protokolden atlayıp üzerine vazife olmayan birinin olaya müdahalesi kabul edilemez. 5 Mayıs öncesi huzura, sukunete, desteğe ihtiyacımız var ama nelerle uğraşıyoruz" diyerek sert çıktı.

İKİ GÜNDÜR ÇOK ÜZGÜNÜM
Toplantıda olaya karışan üç kişiyle ilişkisi sorulan Tamer Kıran'ın, "Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm. Buraya gelmesini istemezdim. Arkadaşlar benimleydi. Ben koruma kullanmam. Ancak arkadaşlar aile kararıyla maçta yanımdaydılar. Olay anlık gelişti, ne olduğunu ben de anlamadım. Birkaç taraftar birbirine girince ve polis ayırmakta gecikince müdahale ettiler. Durun, karışmayın demeye kalmadı. Bu durumun en çok bana zararı olur ve iki gündür çok üzgünüm" dediği öğrenildi.

AİLE KARARIYLA İSTİFA
Başkan Orman ve ikinci başkan Ahmet Nur Çebi'nin krizin çözülmesi konusunda kararlı bir tutum sergilediği toplantıda Kıran'ın, "Bu krizde benim direk bir sorumluluğum yok. Ancak bu şartlarda devam etmem doğru değil. Ailem de devam etmemi istemiyor. Ben istifamı açıklayayım. Bu meseleyi kapatalım" dediği öğrenildi. Başkan Orman, kulübe geçtikten sonra Tamer Kıran da istifasını kamuoyuna açıkladı.

ADNAN DALGAKIRAN
Kurumsallaşmaya büyük emek harcadı ama yönetimle uyuşamadı ve geçen hafta istifasını verdi.

CEM BİLGE DE GİTMİŞTİ
Beşiktaş yönetiminde istifa eden ilk isim Cem Bilge olmuştu. Orman, Bilge'nin kulüp meselelerini twitter'dan ısrarla paylaştığı için istifasını istemişti.

SEYİT ATEŞ
Futbol Komitesi'nde olmadığı için mesafeliydi. Tamer Kıran ile arası yoktu. İstifa etmesi sürpriz olmaz...

LEVENT ERDOĞAN
İstifa etmeyeceğini söyledi ama 5 Mayıs'taki Tüzük Kongresi'nde yönetime muhalif olacağını açıkladı.

TAMER KIRAN
Cop skandalı nedeniyle bir anda taraftarın hedefindeki isim oldu. Dün istifasını açıklayarak başkan Fikret Orman'la 13 aylık birlikteliğini sonlandırdı.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Cop' istifası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN