Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fikret Orman: Derhal istifa etmeli

Giriş Tarihi: 30.4.2013 11:27 Güncelleme Tarihi: 30.4.2013 16:47

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Yönetici Levent Erdoğan'ın istifasını istedi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, gündemdeki gelişmeler ve 5 Mayıs Pazar günü yapılacak genel kurul hakkında açıklamalarda bulundu.
BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısına Fikret Orman, ikinci başkan Ahmet Nur Çebi ile kulübün tüzük tadilinde görev alan Prof. Dr. Dursun Arıkboğa ve Oğuz Anter katıldı.

Basın toplantısında konuşan Orman, hafta sonu oynanan Orduspor maçında yaşanan olayların tüzük tadil çalışmalarının önüne geçtiğini belirterek, Yönetim Kurulu Üyesi ve Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran'ın istifasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Orman, şöyle devam etti:

"Beşiktaş Kulübü başkanlığına aday olduğum 2004 senesinde ve kulüp başkanı olduğum 13 ay öncesindeki kongrede de ilk günden beri yanımda olan Tamer Kıran'dır. Tamer, eğitimi, duruşu ve Beşiktaş'a verdikleriyle çok önemlidir. Kamuoyu para veren insanları öne çıkartır ama bence Tamer'in en az konuşulması gereken şeyi maddi katkılarıdır. Tamer, Beşiktaş için gecesini gündüzüne katıp, cemiyetler içinde aldığı görevleri bir yana bırakıp benle beraber çok önemli görevler yapmıştır. Tamer'in istifasını aldığım şeklindeki haberler gerçek dışıdır. Tamer'in kendi iradesiyle ve Beşiktaşlılık duruşuyla yaptığı bir şeydir. Tamer Kıran arkadaşımız kendi iradesiyle istifa etmiştir. Bu, ben ve arkadaşlarım açısından bundan önceki istifalar gibi normal bir istifa değildir."

Tamer Kıran'ın istifası konusunda iki açıdan üzüntülü olduğunu anlatan Orman, "Tamer ve ailesi üzüldüğü için üzüntülüyüm. Yaşanan olayların vahameti açısından çok üzüntülüyüm. Beşiktaş'a yeni ve düzgün insanlar kazandırmak ana amacımken böyle insanların kırılmasından üzgünüm. Olan olayın savunulacak bir yanı yoktur. Biz de savunma taraftarı değiliz. Bu tarz olaylar direkt olarak karşısında durduğum şeylerdir. Bu organize bir iş değildir. Sadece bir kazadır. Yapılan olayın tutulacak bir yanı yoktur. Beşiktaş Kulübü, camiası ve yönetim kurulu olarak bu tip olayların hepsini kınıyoruz. Bunun içinde olan herkesle mahkeme ve kanunlar önünde tüm mücadelemizi vereceğiz. Bu olayı örtmeden gittiği yere kadar gideceğiz. Olay vahimdir ve yargıya intikal etmiştir" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Fikret Orman: Derhal istifa etmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN