Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük yürüyüş başladı

Giriş Tarihi: 4.5.2013

Trabzon'da iki gündür camianın nabzını yoklayan Muharrem Usta başkan adaylığını resmen açıkladı ve "Trabzonspor artık yeni bir sürece girdi. Büyük yürüyüş başladı" diyerek yola çıktı

Trabzonspor'da olağanüstü genel kurul öncesi Muharrem Usta, başkanlığa aday olduğunu açıkladı. "Son 15 yıl içinde çok büyüyenler, hiç büyümeyenler, yerinde sayanlar var" diyen Usta, şöyle devam etti: "Trabzonspor en çok büyüyen, en çok zirvede kalanlar arasında olmak zorunda. Biz yönetim tarzını, kulüp anlayışını yıkmak, yerle bir etmek, dünya kulüplerine yaraşır yeni organizasyonel yapıya taşıyarak, büyük vizyonlu yönetici takımı ile büyük yolculuğa çıktık. Artık gerçekleri görme zamanı. Büyük bir kulübün zirveye ulaşabilmesi adına göreve talip oldum."

Trabzonspor'u kullandırtmam
Usta, "Büyük ve zorlu bir yolculuğa çıkıyoruz. Yönetimdeki her arkadaşımın da benimle bu zorlu yolculuğa ayak uydurması gerekir. Trabzonspor tarihine bu kongre kalın harflerle, 'büyük bir devrim yapılmıştır' şeklinde yazılmayacaksa ben bu yolculuğa çıkmam. Büyük yürüyüş başladı. Bu yolculuk Trabzonspor kartvizitinden medet umanların asla ve asla yolculuğu olmayacaktır"

Şike yapmak ahlâksızlıktır
Şike sürecine de değinen Usta, "Şike bir hak gasbı, hırsızlıktır. Bizim 2010-2011 sezonunda hakkımız gasbedilmiştir. Kulüp olarak bu işin mücadelesi veriliyor, verilmeye devam ediliyor. Adalet güçlüden değil haklıdan yana olmalıdır. Ama güçlülerin daha az haksızlığa uğradığı bir gerçek. Onun için ekonomik ve her yönden güçlü bir Trabzonspor hedefliyoruz" ifadesini kullandı.

Durursanız, düşersiniz
Günü kurtarma çabasında olmayacaklarını anlatan Usta, "Durursanız düşersiniz ve biz durmuş haldeyiz. Gelirin üç katı borç var. Bizim gelirimiz 75 milyonken F.Bahçe ve G.Saray'ın 300 milyon... Devasa sözleşmelerle futbolcu almak, sabahtan akşama karar alan bir anlayışın ürünüdür" dedi.

Dortmund bize uyar
"Türkiye'nin en profesyonel yönetilen kulübü çok kısa sürede Trabzonspor olacak" diyen Usta, "Nüfus ve şehir olarak bizim en çok benzeyeceğimiz kulüp Borussia Dortmund. Alt yapı için büyük kulüplerde büyük başarılara imza atmış bir ekip getireceğiz" açıklamasını yaptı.

.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük yürüyüş başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN