Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İbrahim Yazıcı yoğun bakımda

Kalp krizi nedeniyle Acıbadem Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'nın kalbinin 30 dakika kadar durduğu ve hastanede tekrar çalıştırıldığı öğrenildi.

Giriş Tarihi: 5.5.2013 10:41 Güncelleme Tarihi: 5.5.2013 13:21
İbrahim Yazıcı'yı hastanede ziyaret eden CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, Yazıcı'nın durumunun ciddi olduğunu söyledi.
Tayan, şu açıklamayı yaptı: "Sanıyorum maçtaki stres ve yol yorgunluğu uçakta başlayan problem, uçaktan indikten sonra daha da ağırlaşmış ve buraya yetiştirmişler. Aşağı yukarı yarım saate yakın bir süre kalbi durmuş. Hastanede yapılan masajla kalbini çalıştırmışlar. Şuanda pek bir şey söylemiyorlar. Allah'tan ümit kesilmez, mutlaka bunu da atlatacaktır. Şuan 2-3 ay içinde 3 kez kalp krizi geçirdi. Doktorların stresten uzak kalması gerektiğine dair tavsiyeleri vardı. Bursaspor sevdası bu stresin dışında kendisini tutamadı. Yoğun bakımda gerekenler yapılıyor. Allah'tan yardım diliyorum. İnşallah iyileşecektir. Ama ağır bir kriz geçirdiğini söyleyebilirim."

Yazıcı, Ordu dönüşünde önceki akşam Kültürpark içerisinde bir kafede arkadaşları ile birlikte oturduğu sırada rahatsızlanınca Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılmış, yoğun bakıma alınmıştı. Yazıcı'nın tedavisi devam ediyor.

PROF. ŞENER: YAZICI'NIN KALBİ PİL İLE DESTEKLENİYOR

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'nın yoğun bakımdaki tedavisi devam ediyor. Acıbadem Bursa Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nadir Şener, İbrahim Yazıcı'nın kalbini kalp pili ile desteklediklerini söyledi. Şener, Yazıcı'nın durumu ile ilgili bir şey söylemenin henüz erken olduğunu belirtti.

Hastanede basın toplantısı düzenleyen Prof. Dr. Nadir Şener, yoğun bakımda tutulan İbrahim Yazıcı'nın durumu hakkında bilgi verdi. Şener, şunları dile getirdi: "Bursa'nın önemli sanayicisi ve Bursaspor'un başkanı bu sabaha karşı kalp durması nedeniyle saat 04.50 gibi hastaneye getirildi. Kalp masajı yapılan hasta 1 saat süren yeniden canlandırma sonucu kalp atımları alındı. Yoğun tedavi sürecine alındı, yoğun bakımda tedavisi sürüyor. Ailesi sevenlerinin dualarını bekliyor."

Şuan hayati tehlikesi konusunda bir şey söylemenin erken olduğunu belirten Şener, şöyle devam etti: "Genel durumu toparlamaya, hasar gören organlarda düzelmeye çalışıyoruz. Daha önceden de birkaç kez sorun yaşamıştı. Kalbiyle ilgili şunda da kalbi durmuş olmakla birlikte tekrar çalıştı ve yaşamsal fonksiyonlarının düzelmesi için çalışıyoruz. Kalbi sonra tekrar durdu kalp pili ile destekleniyor."

Belli aralıklarla açıklama yapacaklarını ifade eden Şener, ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, "Kalp durması nedeniyle bazı organlarında hasar olabilir ama bunu şimdiden söylemek erken. Zamana ihtiyaç var. Erkenden bir şeyler paylaşmak istemiyoruz."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbrahim Yazıcı yoğun bakımda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN