Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Fenerbahçe'yi alkışlardım'

Giriş Tarihi: 9.5.2013

Haziran ayında seçime gideceği ve yönetimini değiştireceği iddiaları için Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, işte bu deyimi kullandı

G.Saray Adası'nda şampiyon kürek takımının şerefine verdiği yemekte G.Saray Başkanı Ünal Aysal, SABAH'a konuştu. Haziran ayında seçim olacağı ve yönetimini değiştireceği iddiaları için "Koyunu kesmeden, postunu paylaşmayalım. Daha önümüzde çok günler var" diyen Aysal şöyle devam etti: "Bu yönetim kurulumuzun kendi arasında, kendi öz eleştirisini yaptıktan sonra vereceği bir karar."

KÜLTÜRÜME VE DÜŞÜNCE TARZIMA UYMUYOR!
F.Bahçe-G.Saray
derbisini de değerlendiren Aysal "Ligin, puan farkı ile bugün bitmiş gibi görünmesi benim kültürüme ve düşünce tarzıma uymuyor. Lig, ancak Trabzonspor maçından sonra bitmiş olacak. Her maçı kazanmak, en azından en iyi netice ile bitirmek zorundayız. Fenerbahçe derbisi bizim için çok önemli bir maç. Güzel ve sportmenliğe yakışır bir derbi olması temennim."

ÜÇÜNCÜ ŞAMPİYONLUK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Gelecek sezon için ise Ünal Aysal şu ifadeleri kullandı: "Ben gelecek senenin şampiyonluğunu vaad etmiyorum.Ben gelecek senenin şampiyonluğunu hedeflediğimizi söylüyorum. Hedeflemek başka, vaad etmek başka. Hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz. Biz maçlarımızın hepsini Kazanmak isteriz ve kazanmak zorundayız. Neticede bir takımın illa bütün şampiyonluklara da ipotek koyması gibi bir olay da olamaz. Tüm takımların şansı eşit. Öyle olmasa futbol bu kadar zevkli olmaz. Biz 3.şampiyonluk için çalışacağız."

GALATASARAY MÜKEMMELİ ARAR
Şampiyonluk öncesi de sonrası da kendilerini rahatsız eden bir sürü olayın olduğunun altını çizen başkan Ünal Aysal, "Evet bizi rahatsız eden şeyler var Her zaman bir takım düşünce ve tevsirler var. Biz bunların hepsini teker teker cevaplamaya kalksak, zaten kendi işimizi yapamayız. Gerek yönetimler, gerekse teknik ekip ve sporcular devamlı olarak bir değişim içindedirler. Her zaman en iyisi aranır. Mükemmeliyeti aradığınız vakit, sonuna kadar gitmeniz lazım. Ama Galatasaray her zaman mükemmeli arayan bir kulüptür.

'FENERBAHÇE'Yİ ALKIŞLARDIM'
Galatasaray
Başkanı Ünal Aysal, İstinye Park'taki sinemada düzenlenen özel gösterimde, G.Saray ve Beşiktaş tekerlekli sandalye basketbol takımları ile "Iron Man-3" filmini izledi. Film başlamadan soruları yanıtlayan Aysal derbideki alkış polemiği ile ilgili olarak, "Her sporcu alkışı hak eder ama alkışlamayacağım' diyen insanları da eleştirmeyin" dedi. Aysal "F.Bahçe şampiyon olsaydı alkışlar mıydınız?" yönündeki soruya ise, "Niçin alkışlamayayım, gayet tabii alkışlardım" yanıtını verdi.

ÖZTÜRK: BEN ALKIŞLAMAZDIM
Galatatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk başkan Ünal Aysal'dan farklı düşünüyor. "F.Bahçe TT Arena'da şampiyon olsaydı alkışlamazdım" diyen Öztürk, "Gerçekçi olmak lazım, Tebrik edersiniz, elini sıkarsınız, yolunuza devam edersiniz" ifadesini kullandı. Robben haberlerini de doğrulayan Öztürk, "Ama konuşmaların çok başındayız. Robben, G.Saray'ın yapacağı transferlerin seviyesinin işaretidir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Fenerbahçe'yi alkışlardım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN