Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bombardıman

Giriş Tarihi: 12.5.2013
G.Saray Başkanı 'Önümüz kesiliyor' diyor, savcı nerede?

G.Saray ananesidir, her şeyi yapar 'elimi uzattım' der

SPK, G.Saray'a gösterdiği yolu bize de göstersin yapalım

'F.Bahçe'yi geçtik' diyorlar, bedava statla geçerler

Tribünde uyuşturucu var devlete şikayet ediyorum

Pendik'e taşınacağız, stadın tapusunu da alacağız

2 yıl buradayım Aykut Hoca ile yola devam edeceğiz

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen 2012 yılı Olağan Mali Genel Kurulu'nda her konuya parmak bastı. Ağırlıklı olarak Galatasaray'ı hedef alan Yıldırım, devletin savcılarını göreve çağırmayı da ihmal etmedi. Başkan, hayallerini ve yapacağı projeleri de anlattı.

Tiyatro oyunu oynuyorlar
G.saray Başkanı, 'Önümüzü kesiyorlar' diyor. TFF Başkanı ile kolkola çıkıyor. Nerede savcılar. Amacınız 6222'yi uygulamaksa buyrun göreve. 2007'de Ali Sami Yen'e gittiğimizde sahaya sudan yağmur yağdı birşey söylemediler. Zoraki ne sevebilir ne de alkışlatabilirsiniz. Bu G.Saray ananesidir her şeyi yaparlar sonra 'elimizi uzatıyoruz' derler. "Lizbon'a davet ederlerse giderim" diyor. Gelmek istiyorsa arayacak bana söyleyecek.

Biz ka zanın ca hep şaibe ...
2006'dan bu yana sürekli F.Bahçe'nin önü kesiliyor. Denizli'de şampiyonluğu kaybettik sonra baktık başka bir şey olmuş. Kapatıldı. 2009-10 yine oldu. Her düştüğümüz noktada dimdik ayağa kalktık. Trabzon'la oynadığımız maçta şampiyonluğu kaybettik Bakan bile 'Şaibe var' dedi. Bursa şampiyon oldu şaibe filan kalmadı. Eğer bir temizlik olacaksa 30 yıl önceden başlamalı. 1959'dan beri olanların faturası bize çıkartılamaz.

Devlet kulüpleri incelesin
Bir taraftan UEFA kriterleri diğer yandan devletin vergi ve diğer istekleri. Son 10 yılda 376 trilyon 771 bin lira devlete vergi vermişiz. Bu sene 87 trilyon vergi vermişiz. Devlet bütün kulüpleri incelemelidir. Herkesin durumunu açıkça kamuoyuna açıklamalıdır. Bir vatandaş ve başkan olarak kulüplerin denetlenmesini istiyorum ve devleti göreve davet ediyorum.

Fenerbahçe'yi geçersintabi
Yıllarca biz zengin G.Saray fakir gösterildi. Bugüne geldik 'Biz F.Bahçe'yi geçtik' diyorlar. Tabii geçersiniz. Geçmeniz için bir sürü neden var. Bunların yaptığı hadiseler doğruysa SPK bizlere de aynı yolu göstersin bizler de yapalım. Bedava stada oturdular. Biz bir şey yapmayınca devlet hemen yazıyor. Şu kadar da faizi diye hop gelip kesiyorlar. Bir de isim hakkı aldılar stada. En az 70 milyon dolar taraftardan para kazandılar. Emekleriyle bunları yaptıkları için onları kutluyorum.

Tribünde reis ama Beşiktaşlı
Amigolar konusunda geçmişte biz de hatalar yaptık. O zaman 'Büyük başkan' diye bağırıyorlardı. Bileti kestik sonra kendisi reis oldu. Ayrıca F.Bahçeli de değil Beşiktaşlı. Karabük maçında 'şike şike' diyebağırdı. Herşeyi unutur silerim bunu silmem. Tribünlerde uyuşturucu var. Devlete söylüyorum ve şikayet ediyorum. Tribünde 15-16 yaşında çocuklar var. Ailelere sesleniyorum çocuklarınıza sahip çıkın.

F.Bahçe, pendik'e taşınıyor
Pendik civarında bir tesis alarak tüm tesislerimizi buraya taşımak istiyoruz. 300 dönümüne inşaat yapacağız geriye kalan 300 dönümünü ise orman halinde bırakacağız. Stat arazisini de almak için tüm taahhütleri yerine getirdik. Şimdi stadın tapusunu istiyoruz.

Bakanlar'dan jet yanıt geldi
F.Bahçe Başkanı Yıldırım'ın "Devlet tüm kulüplerin vergi borçlarını incelemeli" sözlerine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek twitter mesajıyla yanıt verdi. Şimşek, "Hiçbir kulübün borcu silinmemiştir ve silinmeyecektir. Kulüpler borcunu yüzde 12 faiz ile taksitlendirebilir" dedi. Aynı mesajı Spor Bakanı Suat Kılıç da yayınladı.

Ben de hoca da 2 yıl burada
Benim ve yönetimimin 2 yıl süresi var. Ben de Aykut Hoca da buradayız. İnşallah daha büyük gelişim gösterip bizi daha iyi yerlere taşıyacak. Sezon açılmadan gerekli yerlere gerekli oyuncuları alacağız. Futbol AŞ'nin başında Vefa Bey (Küçük) var. Para istiyoruz vermiyorlar. Başkan kim anlamadım.

Fenerium'un değeri 312 milyon lira
F.Bahçe Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, genel kurulda yaptığı açıklamada taraftarın desteğiyle Fenerium'un büyük bir başarıya imza attığını söyledi. Kiğılı, "Fenerium'un değeri 312 milyon lira. Bugün ne G.Saray, ne Beşiktaş, ne Trabzon bir Fenerium ediyor" dedi.

'Şampiyon hoşgeldin' pankartına tepki
F.Bahçeli üyelerden Kaya Enişte, "Futbolda terör ve şiddetten hiçbir toplum fayda görmedi. Centilmenlik adına stadımıza 'şampiyon hoşgeldin' pankartını asalım" deyince üyelerden büyük tepki aldı.

İbra edildi
F.Bahçe Kulübü'nün 2012 yılı olağan mali genel kurul toplantısında yönetim kurulu ibra edildi. Denetleme kurulu faaliyet raporunda 2012 yılı bütçesinin 144 milyon 500 bin lira olduğu ve giderlerde bir aşım söz konusu olmadığı belirtildi. 2013 yılı için hazırlanan 173 milyon 212 bin liralık bütçe tasarısı da kabul edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bombardıman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN