Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski PFDK üyesi Yusuf Reha Alp derbideki olayları SABAH'a değerlendird

Giriş Tarihi: 14.5.2013
En az üç en fazla 5 maç
Derbide yaşananlar sonrası Volkan Demirel ve Sabri Sarıoğlu sizce kaç maç ceza alır?
Hukuk Kurulu bu iki futbolcuyu hangi maddeden sevk edecek o önemli. Kavgadan sevk ederse ikisi de 46/A'dan en az üç maç alırlar. Saldırı derse 45'den 5 maç alırlar. Şiddetli hareket olarak değerlendirilirse de 44'den en az üç maç alırlar. Tahminim her ikisine de şiddetli hareketten 3'er maç verileceği.

Volkan'ın cezası ertelenebilir
Volkan'ın cezasının ertelenmesi söz konusu olabilir mi?
Bunun için Tahkim Kurulu bir takım kriterler getirmiş. Bu kriterler Volkan Demirel'de de söz konusu olursa, Tahkim Kurulu onun da cezasını erteleyecektir.

IRKÇILIĞIN CEZASI AĞIR
Derbide bir taraftar Drogba'ya muz göstererek ırkçı bir tahrik yaptı. TFF bu durumu nasıl değerlendirir?
Futbol Disiplin Talimatı madde 43/1 çok açık: Irk, dil, din, etnik köken ayrımcılığı yaparak insanlık onurunu herhangi bir şekilde zedeleyen davranışa ceza verileceği yazılıyor. Dünyanın her yerinde siyahi bir oyuncuya muz gösterirseniz bu ırkçı bir hareket olarak değerlendirilir ve dünyanın en adi, en aşağılık suçudur. Taraftar böyle bir şey yaparsa kulübüne 50 bin ila 150 bin Türk Lirası arasında bir ceza alır. Tabi yapılan bu ırkçı ihlalin ağırlığına göre liglerden ihraça kadar ekstra cezalar da öngörüyor 43/3. Temsilci raporunda yazılanlar ışığında Fenerbahçe'ye en az 50 bin lira olmak kaydıyla sadece para cezası da verilebilir, 43/3 uygulanarak çok daha ağır bir ceza da alabilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski PFDK üyesi Yusuf Reha Alp derbideki olayları SABAH'a değerlendird
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN