Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fenerbahçe muza bastı…

Fenerbahçe dünkü basın toplantısıyla, muz krizinde kendini son derece tehlikeli ve güç bir duruma sokmuş oldu.

Giriş Tarihi: 16.5.2013 14:26
Tribünde, muz sallayan şahısların eline mikrofon verip "Anlatın bakalım ırkçı mısınız, o muzu kime salladınız" dedirterek, koca bir kulübü sadece Türkiye'de değil tüm dünyada tartışılan bir olayın tarafı haline getirdiler.
Özünde öyle olmasa da, bunu amaçlamasalar da "ırkçılığa kılıf bulur" duruma düştüler.
Medya iletişimi adına, algı yönetimi adına çok stratejik bir hata yaparak manevra alanlarını kısıtladılar.
'YAZIKLAR OLSUN' DEMEK BU KADAR MI ZOR?
İlerleyen saatlerde çıkan yeni görüntüler karşısında da içine düştükleri durum hepten Arap saçına döndü. "Bunlar gerçekse gereği yapılır" demek, "Hesapsız kitapsız hareket ettik, ofsayta düştük" demenin diplomatik dilde tercümesi sadece.
"X ray cihazından geçenlerin ne olduğu, fikri zikri görünmüyor ki… Böyle olayları tasvip etmemiz mümkün değildir. Bizimle ne şahısların ne de yaşanan olayların bir bağlantısı yoktur. Kınıyoruz ve bu kişileri bir daha tribünlere sokmayacağız. Üzerlerinde çubuklu taşıyan insanlar ne yaptığına dikkat edecek. Yazıklar olsun" demek bu kadar mı zor? (Üstelik böyle yaparak, Galatarasay bu tatsız olayları kulübe mal etmeye kalkarsa da "Bu mantıkla bütün Galatasaraylılar katil, G.Saray kulübü de Burak'ın cinayetinden sorumlu olur" deme şansın olur. G.Saray'ın iftira attığını düşünüyorsan da ona göre strateji geliştirirsin)
BU SÜRECİ YÖNETECEK UZMANI YOK MU KULÜBÜN?
Tribündeki adamın sindirim rahatsızlığını, izlenecek stratejinin omurgası yaptılar da, son görüntülerin orijinalliği kanıtlanırsa düştükleri durumu nasıl sindirecekler?
Koca kulüpte böylesi bir operasyonunu yürütecek bir iletişim uzmanı yok mu?
Kurumsal iletişim uzmanı, medya iletişimi uzmanı, psikolog-sosyolog yok mu?
Artık kulübün kurumsal kimliği sürecin bir parçası, tarafı haline geldi, geçmiş olsun…
3 TEMMUZ SONRASI IRKÇI DAMGASI VURMAYA KİMİN HAKKI VAR?
Şimdi yeni çıkan görüntülerin sahte olmadığı ispatlanırsa "Pardon" diyerek, baştan söylemeleri gerekeni şimdi söyleyerek bu zararı telafi etmeleri mümkün mü peki?
3 Temmuz sonrası kulübün (haklı ya da haksız) zaten hasar görmüş imajına bir de "ırkçı" damgası eklediğini görmüyorlar mı?
Böyle bir algı yaratmaya, asırlık camiayı böyle konularda taraf yapmaya kimin hakkı var?
Geçen sezon yaşanan Emre-Zokora polemiği üzerine ikinci bir ırkçılık tartışmasında kulübü taraf yapmak nasıl izah edilebilir?
Biri çıkıp anlatsa da anlasak…

degerlibulent/twitter.comBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçe muza bastı…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN