Muz savaşları

Fenerbahçeli yöneticiler, derbi sonrası tırmanan ırkçılık tartışmaları için 'palavra' yorumunu yaptı ve görüntülerle taraftarlar muz sallarken Galatasaraylı oyuncuların sahada olmadığına işaret etti

Giriş Tarihi: 16.5.2013
Fenerbahçe Kulübü, hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi Deniz Tolga Aytöre ve asbaşkanı Ömer Temelli'nin düzenlediği basın toplantısı ile 'ırkçılık ithamları'na yanıt verdi. Tribünde muz sallarken fotoğraflanan iki taraftarın açıklamaları ve barkovizyon görüntüleri eşliğinde yapılan savunmada, taraftarların eylemi sırasında Galatasaraylı oyuncuların sahada olmadığına işaret edildi. Görüntüler öncesi söz alan Aytöre, ırkçılık iddialarını 'palavra' olarak nitelendirerek sert bir açıklama yaptı: "Fenerbahçe'yi sevmeyebilirsiniz ama F.Bahçe üzerinden Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerini ayaklar altına alamazsınız. Amacımız doğruyu göstererek Türkiye'nin Avrupa'da içine düştüğü bu yanlıştan kurtarılmasıdır. F.Bahçe'yi UEFA'ya ya da Avrupa'ya şikayet etmek gelenekleriyle açıklanamayacak noktalara gelmiştir bu iş. Bu konunun burada kapanması gerektiğini düşünüyorum. Bazı değerli kulüp başkanlarının sporda şiddetin önlenmesiyle ilgili yaklaşımları olmuş. Bu konuda da gerek başkanlık gerek yönetim olarak çekincesiz her türlü birlikteliğe varız. Yeter ki samimi olunsun."

IRKÇILIKTAN DEĞİL HASTALIKTAN!..
Elindeki muzla ünlenen taraftar, "Muzu Muslera'nın tribünlere yaptığı hareket üzerine salladım. Muzun ırkçılık anlamına geldiğini bile bilmiyordum. Elimde başka bir şey olsa onu da sallardım. Irkçılık benim kültürümde yok" dedi. Bir diğer taraftar ise "Yaklaşık bir ay önce midemde sind-i rim rahatsızlığı geçirdim. Bu yüzden sık sık meyve yemem gerekiyor. Tam muzu yemek üzereyken Muslera'nın hareketine tepki gösterdim. Siyahi arkadaşlarım da var, ırkçılıkla alakam yok" diye konuştu.

G.SARAY'I BEN KARŞILADIM
Asbaşkan Ömer Temelli gerginliğin kimseye faydası olmadığını belirtip, "G.Saray'ı statta ben karşıladım ama kimse karşılamadı dediler. Bu söylemlerin kimseye faydası yok. İnşallah bu bir milat olur ve tribün olayları biter. Bir daha kayıp vermeyiz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muz savaşları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN