Ezeli polemik!

Giriş Tarihi: 20.5.2013

Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray taraftarının Trabzonspor'u 2010-2011 şampiyonu ilan eden pankartı ile Ünal Aysal'ın ırkçılık ve devletten yardım açıklamalarına çok sert çıktı

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında son oynanan derbi sonrası artan gerilim, karşılıklı suçlamalarla devam ediyor. Fenerbahçe, dün internet sitesinden yayınladığı mesajda, Galatasaray taraftarının önceki gün açtığı, "2010-2011 şampiyonu Trabzonspor Arena'ya hoş geldin" pankartı ile G.Saray Başkanı Ünal Aysal'ın F.Bahçe taraftarına yönelik ırkçılık ithamları ve "Fenerbahçe devletten bizim üç katımız yardım aldı. Belgeleri elimizde" açıklamasına sert çıktı: "Öncelikle belirtmek isteriz ki, Galatasaray-Trabzonspor müsabakası, sporda şiddet ve gerilim ortamının kim ve kimler tarafından yaratılıp, kurgulandığını ve bu ortamlardan kimlerin beslendiğini açıkça ortaya koymuştur. Maç sırası ve sonrasında yer alan pankart, mesaj ve açıklamaların yegane hedefi F.Bahçe özelinde 22.05.2013 tarihinde oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası finali ve bu finali provoke etme odaklıdır. 3 Temmuz paydaşlarının birbirlerini kutlarken dahi F.Bahçe ile kin ve nefret tohumlarını ekme konusundaki ittifakları bizlere yabancı değildir. Bu altyapısız ve suni birlikteliğin, ortak eylemlerin ve pankartların ortaya koyduğu tek bir gerçek vardır ki, o da F.Bahçe'nin Türkiye'nin 'TEK BÜYÜĞÜ' olduğu gerçeğidir."


GALATASARAY BAŞKANI AYSAL'A YEDİ SORU!
F .Bahçe'nin söz konusu açıklamasında, 14.10.2000 tarihinde oynanan Galatasaray-Siirtspor müsabakasında "Sen zavallı kara köle, eğil efendinin önünde saygıyla" pankartının açıldığı ve 27.01.2009 tarihinde oynanan Galatasaray-Sivasspor maçında Sivasspor futbolcusu Balili'ye yönelik ırkçı tezahüratlar yapıldığı hatırlatıldı ve Ünal Aysal'a şu sorular yöneltildi:
1. G.Saray son 10 yılda ne kadar vergi ödemiştir?
2. G.Saray transfer ve menajerlik ücretlerini resmi makamlara hangi tutarlar üzerinden bildirmiş ve bu tutarların ne kadarı vergilendirilmiştir?
3. SPK işlemleri tahtında G.Saray'ın yaptığı sermaya artışında kulübe sağlanan gelir ne kadardır?
4. SPK işlemleri hakkında açılan herhangi bir soruşturma ve yargılama var mıdır?
5. Stat inşaası konusunda Galatasaray öz kaynaklarından harcama yapmış mıdır?
6. Ali Sami Yen Stadı ile ilgili G.Saray'ın GSGM ile yaptığı sözleşme vak'i temerrüt sebebi ile iptal edilmiş midir? Bu iptal ile uğranılan kamu zararı nedir?
7. Yine aynı sözleşmeye göre G.Saray'ın yapımını taahhüt ettiği 15.000 kişilik stat yapılmış mıdır?


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ezeli polemik!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN