Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şike davasında FB'nin yanında olmalıydık

Giriş Tarihi: 26.5.2013 21:14
Galatasaray yöneticisi Semih Haznedaroğlu, '3 Temmuz süreci' olarak bilinen şike süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe'nin yanında olmalıydık." dedi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerinin, şike davasında örgüt kurup yönetmek ve şike cezasından toplamda 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılması ve Aziz Yıldırım'a ayrıca 1 milyon TL para cezası verilmesiyle sonuçlanan ve Yargıtay süreci beklenen davada, Aziz Yıldırım'ın ve Fenerbahçe'nin yanında olmayarak, büyük bir fırsatı kaçırdıklarını belirten Haznedaroğlu, tarihi bir fırsatın da kaçırıldığını ileri sürdü.

Habertürk TV'de Faik Çetiner'in sunduğu Sportürk adlı programda gündeme oturacak bir açıklama yapan Semih Haznedaroğlu, "3 Temmuz sürecinde Fenerbahçe'nin yanında olmalıydık. Tarihi bir fırsatı kaçırdık." dedi. Semih Haznedaroğlu, borsaya bildirdikleri, ardından da Fenerbahçe'ye kaptırdıkları Alper Potuk ile ilgili bir soruya verdiği cevapta, şunları söyledi: "Alper Potuk'u alamadığımız zaman Fatih Terim ile Abdurrahim Albayrak'ın verdiği yemekte konuştuk. Fatih Terim 'Dünyanın sonu değil' dedi. 'Ne Alper ile şampiyon olacağız ne de Alper'siz şampiyon olamayacağız diye bir şey yok' dedi."

"FENERBAHÇE'NİN YANINDA OLMALIYDIK"

Semih Haznedaroğlu'nun açıklamaları şöyle: "Birçok yönetimle çalıştım. Şimdi burada şahsi fikrim rakabetten doğan bir çekişme var Fenerbahçe ile aramızda. Inter ile Milan arasında da rekabet var. Ama bunun bir seviyesi var. Fenerbahçe ile Galatasaray arasında rekabetten doğan bir gerginlik var. Ancak gençliğimde 'ezeli rekabet ebedi dostluk' diye dinlerdik. Ama bu gerginliğin sebebi biz yöneticileriz. Bunun için bir fırsat vardı. Fenerbahçe'nin başına birçok tatsız şey geldi. Orada Galatasaray yönetiminin esas unsurları bizim toptan ceza alacağımızı düşünüp panikledi. Bu tabii ki benim şahsi fikrimdir; belki burada başkanla da ters düşüyorum. Fenerbahçe'ye karşı başka bir politika izleseydik, işte o zaman ebedi dost olabilirdik. Fenerbahçe'ye karşı bana göre yanlış politika izledik. 3 Temmuz sürecinde Fenerbahçe'nin yanında olmalıydık.

"TARİHİ FIRSATI KAÇIRDIK"

Fenerbahçe'nin bu işten bir an önce çıkabilmesi için karar bize bağlı değildi. Adliyeye, federasyona, UEFA'ya bağlıydı. Biz sadece başka bir aktördük. Türkiye'ye genel bir ceza gelirse biz de yatırım yapıyorduk. 'Bu yatırımlar boşa gidecek' diye Galatasaray'ın esas mevkiinde olan arkadaşlar panikledi. Yanlış politika izlediler. Bu bir fırsattı. Bunu kasten yapmadılar. Biraz tecrübe lazım. Geçmişte yaşananları bilmek lazım. Fenerbahçe'nin yanında bir politika izleseydik Fenerbahçeli ve Galatasaraylı taraftarlar arasında, milyonlar arasında kaynaşma olabilirdi. Adnan Öztürk de çok iyi bir insan. O da öteki politikadan gitti başkan ile uyuştu. Tarihi bir fırsatı yakalabilirdik."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şike davasında FB'nin yanında olmalıydık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN