Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhale yoksa yıkım da yok

Giriş Tarihi: 1.6.2013

İşte bakanlığın gerekçesi: "BJK İnönü Stadı'nı yıkıp yeniden inşa etmek büyük bir projedir. Kimin yapacağı belli olmadan devletin stadının seçim malzemesi olarak kullanılmasına izin veremeyiz. Önce ihale yapılsın."

Beşiktaş'a Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan kötü haber var. Başkan Fikret Orman, yarın saat 19.03'te İnönü Stadı'nı görkemli bir törenle yıkacaklarını açıkladı ancak Gençlik ve Spor Bakanlığı, kulübe gönderdiği bir yazıyla yıkıma izin vermediğini bildirdi. Bakanlık gerekçesini, "Stadı kim yapacak? Bu stat devletin. Beşiktaş Kulübü'nün ekonomik durumu ortada. Yeni stadın yapılacağının garantisini almadan yıkımına izin vermeyiz. Görselleri paylaşılan stadın ihalesi yok. Ayrıca otopark yıkım izniyle stadı yıkamazsınız" sözleriyle açıkladı. Ancak siyah-beyazlı yöneticiler sadece stadın otoparkını ihaleye çıkararak yıkımı yapabileceklerini düşününce sonuç bu noktaya geldi. Yıkımın gerçekleşmesi için önce yıkım ihalesine çıkılması, ihale sonrasında da bakanlıktan onay alınması gerekiyor. Bakanlık bu süreci uygulamayan Beşiktaş yönetimine yıkım iznini vermiyor.

'OTOPARK İZNİYLE OLMAZ'
Beşiktaş Kulübü'nün yıkım konusunda sadece İnönü Stadı'nın yanındaki otopark için izin aldığı ortaya çıktı. Bakanlık da otoparkın yıkım izniyle stadın yıkılamayacağını belirtti.

ADAYLARIN LİSTELERİ ŞEKİLLENİYOR
Beşiktaş'ta 16 Haziran'da yapılacak Genel Kurul için geri sayım sürerken, Başkan Fikret Orman ve rakibi Serdal Adalı'nın yönetim kurulu listeleri de yavaş yavaş şekillenmeye başladı. İki adayın da yönetiminde görmek istediği Hasan Gürsoy'un bu konudaki kararı henüz netlik kazanmadı.

FİKRET ORMAN'IN MUHTEMEL LİSTESİ
Ahmet Nur Çebi
Muzaffer Nasıroğlu
Hasan Gürsoy (Teklif var, kesin değil)
Deniz Atalay
Umut Güner
Ahmet Akbalık
Emre Kocadağ
Ahmet Kavalcı
Erdal Karacan
Berk Hacıgüzeller
Yalçın Kaya
Metin Albayrak
Erdal Torunoğulları
Arif Çelik

SERDAL ADALI'NIN MUHTEMEL LİSTESİ
Murat Aksu
Murat Akdoğan
Kemal Gencer
Bahri Büyükhanlı
Hasan Gürsoy (Teklif var, kesin değil)
Adem Yılmaz
Merdan Araz
Halim Aydın
Doğan Küçükemre
Melih Aydoğdu

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
İhale yoksa yıkım da yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN