"Doka ve Visca'yı bırakmayacağız"

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün başkanı Çağatay Kalkancı, "Doka ve Visca gibi futbolcularla PTT 1. Lig'de fark oluşturacağımızı düşünüyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 3.6.2013 12:08
Spor Toto Süper Lig'den PTT 1. Lig'e düşen İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün başkanı Çağatay Kalkancı, teknik direktör sorununu kısa sürede çözmek istediklerini söyledi.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Çağatay Kalkancı, yaptıkları yönetim kurulu toplantısında teknik adam adaylarını belirlediklerini aktararak, "Yeni sezon planlamaları dahilinde teknik direktörümüz Bülent Korkmaz'la yollarımızı ayırdık. Bundan sonra teknik direktör adaylarıyla görüşmeler yapacağız. Kafamızda olan isimler var. Onlarla ilgili konuyu yönetim kurulumuzda görüştük. Belirlediğimiz isimlerle görüşmeler yapıp bir an önce teknik direktör işini çözmek istiyoruz. Hangi futbolcularla devam edip etmeyeceğimizin kararını da yeni teknik direktörümüzle beraber alacağız diye konuştu.

KALKANCI, KADROYU KORUMAYI DÜŞÜNÜYOR

Boşnak futbolcu Edin Visca'nın menajerleri aracılığıyla takımdan ayrılma isteğini ilettiğini belirten Kalkancı, "Visca'nın, ülkesinin milli takımına alınıp alınmayacağı konusunda çekinceleri var ama biz de küme düştük. Bir alt ligde mücadele edeceğiz. Bu mücadele sırasında da oyuncuları değil takımın iyiliğini düşünmemiz gerekiyor. O yüzden de 'ben gitmek istiyorum' demekle olmuyor. Herkes gitmek ister ama kulübümüzün sözleşmeli oyuncularıdır. Onun için takıma vermesi gerekenleri verecekler ifadelerini kullandı.

Başkan Kalkancı, ligden düşmelerinin ardından bazı oyuncuların takımda ayrılma talepleri olabileceğinin altını çizerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Doka ve Tom Silva gibi oyuncuların da gitme gibi bir talepleri olabilir ama yeni sezon planlamamızda hedefimiz hemen Spor Toto Süper Lig'e yükselmek olacak. Bu hedef içerisinde de hangi oyuncu kadromuzda bulunması gerekiyorsa sonuna kadar takımda kalacaktır. Böyle bir kararımız var. Zaten mantıklı ve makul sözleşmeleri var. Kulübümüzü bütçe açısından da çok fazla zorlamayacaktır. Kendilerinden verim alacağımızı düşündüğümüz için de 'gidiyorum' diyene, 'hadi güle güle' demeyeceğiz.

Yeni sezon çalışmalarını yeni gelecek teknik direktörün raporu doğrultusunda hazırlayacaklarını vurgulayan Çağatay Kalkancı, "Oyuncularımıza gelen teklifleri değerlendiririz ama Doka ve Visca gibi futbolcularla PTT 1. Lig'de fark oluşturacağımızı düşünüyoruz. Onun için bu oyuncularımızın takımda kalmasının daha uygun olacağını zannediyorum. Yeni teknik heyetimizin onayına göre de bakacağız. O doğrultuda bir çalışma yaparak, karar vereceğiz şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Doka ve Visca'yı bırakmayacağız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN