Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emrivakiyle olmaz

'Dört Büyük' takımın başkanlarının bir araya gelmesine olumlu baktığını söyleyen Bakan Kılıç: "Kapımız açık. Fakat 'Devlet emretti gittik' zihniyeti doğru olmaz"

Giriş Tarihi: 3.6.2013
Tribünlerde yaşanan şiddeti önlemek için herkesi göreve çağıran Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, SABAH'ın sorularını yanıtladı...
Drogba ve Webo ile yaptığınız toplantıyı kulüp başkanlarıyla da yapmayı düşünür müsünüz?
Tüm başkanlarla ve dört büyüklerin başkanlarıyla bir araya gelmeyi düşünürüm. Benim kapım sonuna kadar açık. Fakat 'Devlet emretti gittik' zihniyeti doğru olmaz. Bunu hepimizin isteyerek yapması lazım. Konuşursak ortamı yumuşatabiliriz. İki kulüp arasındaki çözümsüz sorunların iki kulüp başkanı bir araya gelince çözülecekmiş gibi bir mucize beklemiyorum.

Tepedeki esinti kasırgaya dönüşebilir
Başkanların bir araya gelmesinde hiçbir problem görmüyorum. Futbol barıştır, dostluktur, kardeşliktir, sevgidir, dayanışmadır ama başkanları bir araya gelmiyor! Başkanların da sevgiye, dostluğa, barışa ihtiyacı var. Tepedekiler bir araya gelmeden aşağıdakilerin bir araya gelmesini beklemek hayalperestlik olur. Tepede hafif bir esinti, aşağıda kasırgaya dönüşüyor.

Siyaset karışmasın bakan gözükmesin!
Burak Yıldırım'ın ölümünden sonra taraftar yasağının devam etmesi gerekir mi?
Burak'ın ölümü çok acı bir hadise. Göz ardı edilmemesi lazım. Benzer olayların yaşanmaması için çaba gösterilmeli. Her şey yolundayken "Futbol özerk, siyaset karışmasın, bakan gözükmesin" ama ortalık karıştığında "Devlet nerede, hükümet nerede, bakan nerede..." Büyük bir çelişki! Taraftar yasağının devam etmesinin gerekmediğini düşünüyorum.

Sektör çok acımasız rekabet büyüyor!
Derbiler öncesinde başkanlar "Futbol kavga etmeye değecek bir iş değildir" açıklamasını yapsın hiçbir olay yaşanmaz. Ama sektör acımasız, rekabete dayalı büyüyor bu konuda başkanların fedakarlık yapması lazım. Taraftarlık duygusu derinleştikçe çeşitli gelirler artıyor. Tamam artsın, fakat bunu taraftar arasına husumet sokmadan yapmak lazım.

Sahaya şişe atıyorlar
Gelecek sezon polislerin statlara girmesiyle ilgili bir endişe taşıyor musunuz?
Konu polisle ilgili değil aslında. Koruma görevlisi diye yeni bir birim oluşuyor emniyet içinde. Konuşulan stadyumlardaki güvenliğin de bu koruma görevlileri tarafından yapılması. Türkiye'de sahaya içki şişeleri atılabiliyor. Acaba alkol tüketildikten sonra mı bir taşkınlık var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emrivakiyle olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN