Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fenerbahçeli eski futbolcuya DNA şoku

Giriş Tarihi: 4.6.2013 15:47 Güncelleme Tarihi: 4.6.2013 15:51
Fenerbahçeli eski futbolcu İsmail İlhan Kınaylı (53), 12 yıl önce ölen İstanbul Hukuk Fakültesi Dekanı Bülent Davran'ın babası olduğunu iddia ederek 53 yıl sonra dava açtı. Gerçeği yıllar sonra teyzesinden öğrenen Kınaylı, gerçeğin ortaya çıkması için 1 yıl önce dava açarak hukuk mücadelesi başlattı. Mahkeme, dekanın oğlu Arif Davran ile İsmail Kınaylı'dan DNA örnekleri alınması için Adli Tıp Kurumu'na yazı gönderdi. Kınaylı ile Davran'dan alınan DNA örnekleri yaklaşık bir yıl sonra açıklandı. Mahkemeye gelen yazıda Fakülte Dekanı Bülent Davran'ın oğlu Arif Davran ile eski futbolcu İsmail Kınaylı'dan alınan DNA örneklerinin farklı olduğu ortaya çıktı. Farklı çıkan sonuç, 53 yıl sonra babasını arayan İsmail Kınaylı'ya şok yaşattı.

GERÇEĞİ 53 YIL SONRA TEYZESİNDEN ÖĞRENDİ
Fenerbahçe takımında 1977-78 sezonunda forma giyen, daha sonra transfer olduğu Kasımpaşa takımında sakatlanması üzerine futbolu bırakan İsmail İlhan Kınaylı, annesinden kalan mirası araştırırken acı gerçeği teyzesinden öğrendi. 53 yıldır gizlediği gerçeği söyleyen teyze Nebiye Çingi, Annen yıllar önce İstanbul Hukuk Fakültesi Dekanı Bülent Davran'ın oğluna bakıyordu. Dekan, eşiyle mutlu olmadığını ve eşini boşadıktan sonra annenle evleneceğini söyledi. Annen de buna inandı. Boşanmadığı halde dekan, annen ile birlikte yasak ilişki yaşadı. Bu ilişkiden sonra dünyaya sen geldin. Zor günler yaşayan annen, seni başkasına evlatlık verdi. Asıl baban İstanbul Hukuk Fakültesi Dekanı Bülent Davran'dır' dedi. Bu sözler karşısında Kınaylı, gerçeği diğer aile büyüklerinden de doğrulayınca babalık davası açtı.

AVUKAT VAROL TURBAY:"MEZARIN AÇILMASINI İSTİYORUZ"
Dekanın oğlu Arif Davran ile müvekkili İsmail Kınaylı'dan alınan DNA örneklerinin farklı çıkmasını değerlendiren Avukat Varol Turbay, "Mahkemeye gelen raporun üzerinde Arif Davran'ın resmi yok. Oysa bu tür raporda resim olması gerekiyor. Öncelikle bu itirazımızı mahkemeye bildirdik. Ayrıca akıllarda soru işareti kalmaması için mezarın açılıp dekandan DNA örneği alınmasını talep ettik. Bundan sonra son sözü mahkeme başkanı söyleyecek. Hukuk mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçeli eski futbolcuya DNA şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN