Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TFF'den dev destek

TFF Başkanı Demirören, Bakan Kılıç'ı arayarak "Bu fikri destekliyoruz" dedi. Kulüpler Birliği de yarın toplanarak bu konuyu masaya yatıracak

Giriş Tarihi: 4.6.2013
Futboldaki şiddeti durdurmak için düğmeye basan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a en büyük destek Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'den geldi. SABAH'ın Türkiye'ye manşetten duyurduğu haber geniş yankı yaratırken, Demirören dün bakan Suat Kılıç'ı arayarak konuya olumlu baktıklarını anlattı. Demirören'in "Sayın Bakanım bu öneriye TFF olarak biz de sıcak bakıyoruz. Şiddetin önlenmesinde katkımız neyse yapmaya hazırız. Bu konuda bir çalışma başlatacağız" dediği öğrenildi. Bakan Kılıç'ı arayan isimlerden biri de Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal oldu. Ünal, Kılıç'a "Konuyu Kulüpler Birliği toplantısında gündeme getireceğiz. Artı ve eksileriyle tartışacağız" dedi.

KRİTİK TOPLANTI YARIN

Kulüpler Birliği Vakfı yarın İstanbul'da toplanacak ve maçların gündüz oynanması konusunu masaya yatıracak. Toplantıya yayıncı kuruluş da davet edilecek. Bakanlık, şiddet olaylarının özellikle gece maçlarında yoğunlaştığı için İngiltere, Almanya ve Hollanda'da olduğu gibi gündüz maçları oynanan ligleri mercek altına almıştı.

'Bakanı kutlarım, F.Bahçe hazır'
Fenerbahçe Başkanvekili Abdullah Kiğılı
"Sayın Bakan Suat Kılıç'ın önerisini sonuna kadar destekliyorum, mükemmel bir bakış açısı getirmiş. Örnekleri zaten Almanya, İngiltere gibi büyük ülkelerde var. Şahsi fikrim olarak, maçların gündüz oynanmasının statlardaki terörü ve olayları azaltacağına inanıyorum. Çünkü her kulüpte, akşamın geç saatine kadar alkol alıp stada gelen taraftarlar ve tribün grubu mensupları var. Kulüp olarak bu uygulamaya her türlü desteği verebiliriz. İnşallah bu tip farklı bakış açıları ve yeni uygulamalarla gelecek sezon saha olaylarının önüne geçebiliriz."

Galatasaray temkinli yaklaştı
Galatasaray yöneticisi Sedat Doğan
"Sayın Bakan iyi niyetle bakıyor ama güvenlik sorununun maçların gündüz ve gece oynanmasıyla çözülmesi mümkün değil. Bizim tekerlekli sandalye maçında olaylar gündüz çıkmıştı. Bu sorunu gidermek için temele inmeliyiz. Taraftarlar arasındaki husumeti, düşmanlığı bitirmek lazım. Ama hafta sonu insanlar gündüz aileleriyle vakit geçirip akşam maça gidiyorlar. Maçlar gündüz olursa, tribünler boş kalabilir."

'Pazar gündüz maç harika olur'
Beşiktaş yöneticisi Deniz Atalay
"Yayın meselesi çok hassas bir konu. Biz Beşiktaş olarak çözümün bir parçası oluruz. Burada kulüpler, yayıncı kuruluş ve federasyon üçgeninde mutabık kalınması gerekir. Bunların adaletli bir şekilde dağıtılması lazım. Kimsenin mağdur olmaması gerekir. Mağduriyet olacaksa da eşitlik ilkesine dikkat edilmesi gerek. Gece maçları daha işlevsel gözüküyor. Ancak dengeli dağıtılırsa hafta sonu özellikle pazar günü gündüz maçlarında biz de üzerimize düşeni yapmak isteriz. Böyle bir çağrı gelirse oturur konuşuruz."

'Trabzon çözüm için gerekeni yapar'
Trabzonspor Başkan Yardımcısı Sabahattin Çakıroğlu
"Bakan Suat Kılıç'ın gündeme getirdiği Futbol Federasyonu'nun da şiddetin önlemesi adına sıcak baktığı maçların gündüz oynanması teklifine sıcak bakıyoruz. Şiddetin yanında olan bir yönetici ve kulüp değiliz. Yönetim olarak bu konuyu gündeme alıp değerlendirmek lazım. Sonuçta Türk futbolunun ortak bir sorunu. Sorunun çözümü içerisinde biz kulüp olarak varız. Diğer büyük kulüplerin de görüşlerini almak ve ortak bir noktada buluşmak lazım."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TFF'den dev destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN