Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beşiktaşlılar'ın üstün zekasına güveniyorum

"Borçlardan çekinmiyoruz, şahsi imzalarımızla gerekli kaynağı bulduk"
"Stat maketle olacak iş değil. Her şeyi hazır edip öyle başlayacaksınız"
"Devre arasında Webo'yu alıp bir kaç takviye yapsaydık şampiyonduk"
"Önder Özen'e karşı herhangi bir ön yargım yok, kendisiyle çalışabilirim"

Kulübün borçları aynen duruyor
Beşiktaş'ın seçimli genel kurulunda Başkan Fikret Orman'a rakip olan Serdal Adalı, kurmayı Murat Aksu ile birlikte SABAH Spor Servisini ziyaret etti. Kendisine "Kongrede neye güveniyorsunuz?" sorusunu yönelttik. Cevabı oldukça netti: "Beşiktaşlılar'ın zekasına, biz zeki bir camiayız..." Projeleri hakkında bilgi verirken, zaman zaman rakibine yüklenen Adalı şunları söyledi: "Borç 150 milyon azaldı diyorlar. Aslında borçta değişiklik yok. Yaklaşık 530 milyon lira civarı borç var. Değişen şu; kısa vadedeki rakam aşağı-yukarı 280 milyondu, şimdi 130 olmuş. Uzun vadedeki borç ise 130 iken 280 milyon olmuş. Bu borçları ödemek için de kendi ekibiniz dışında para bulamazsınız. Çünkü kulübün ipotek edilebilecek bir şeyi yok. Biz bir finans kuruluşu ile çalışma yaptık. Gerektiğinde kullanabileceğimiz şekilde, şahsi imzalarımızla gerekli kaynağı sağladık.

Stat geliriyle stat yapmak olmaz
"Sayın Başkana 'Stadı nasıl yapacaksınız?' diyorsun, 'Koltuk, loca ve isim hakkını satacağım, bitireceğim' diyor. Bakanlık da, devlet de bunu kabul etmez. Locaları sattın temeli attın. Allah aşkına 15 gün önce böyle olaylar var mıydı. 15 gün sonra ne olacağı belli olur mu? Adaylığımı açıkladıktan 3 gün sonra Beşiktaş Belediye Başkanı Sayın İsmail Ünal'a gittim. Yıkım ruhsatını bile almamışlar. Ünal bana 'Önemli değil 2-3 gün içinde verirler' dedi. Sayın Başkan, ING ile yapılacak sözleşmeden gelecek parayla stadı yapacağını söylüyormuş. Stadın geliriyle, stadı yaparsanız bunun bütçeye katkısı olmaz."

Maket bir proje değildir, nasıl yapılacak?
"Bakanlık, stadı kimin yapacağını, hangi parayla yapılacağını bilmek istiyor. Sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en güzel yerine stat inşa edeceğiz. Maket proje değildir. Projesini, statiğini, mimarisini hazır edeceksiniz, işe bundan sonra koyulacaksınız. Bize gelince... İnönü Stadı'nın bir kısmını anlaşmaya vardığımız finans kuruluşundan gelecek parayla yapma imkanımız var. Ayrıca dünyada ünlü takımlara sponsor olan dev bir firmanın yetkilileri bize geldi, isim hakkı karşılığında tek kuruş bile harcamadan stadı yapacaklarını söyledi."

Egemen gibi bir adamı elleriyle Fener'e verdi
"Feda'nın başlangıcı güzel, ilk başta bana da hoş geldi. Camiayı derleyip toplama adına iyiydi. Sonra bu söylem fazla uzatılınca, iş başka noktalara gelince tadı kaçtı. Ligin ilk yarısı biterken, lider Galatasaray'la aramızda üç puanlık bir fark vardı. İkinci yarıda fikstürümüz de iyiydi. Devre arasında Galatasaray ve Fenerbahçe'nin yaptığı transferleri Beşiktaş da yapsaydı, mesela Webo ya da başka isimler alınsaydı, bana göre arada fark olmazdı. Şampiyonluğa ulaşabilirdik. Egemen gibi bir adam ellerinizle Fenerbahçe'ye verilir mi. Adam gerektiği zaman stoperde de oynar, solda da oynar."

Bir hocayla anlaşırsa bu saygısızlık!
"İki hocayla görüşüyorum, ikisi de yabancı. Ancak yerli de olur, yabancı da bu konuda bir saplantım yok. Sayın Fikret Orman şu anda hoca ya da futbolcularla sözleşme yaparsa doğru olmaz. Bu genel kurula saygısızlıktır. Fikret Bey'le görüştüm, çok acil bir transfer olur, adam elimizde kaçacaktır artık, o zaman ağzımı açıp bir şey söylemem. Ancak sayın başkanın kongre sonuçlanmadan hoca ile sözleşme imzalayacağına inanmıyorum."

Artık bizi saymıyorlar ki!
"Düzce'de 'Ligin ilk yarısını Şükrü Saracoğlu Stadı'nda, ikinci yarısını ise Türk Telekom Arena'da oynarız' demedim. Mevcut yönetimin, söylediklerini dile getirdim. Bu yanlış aksettirildi. Ancak takımı Olimpiyat Stadı'nda oynatmak intihar olur. Beşiktaş'ta maalesef belirsizlikler yumağı var. Seçim tarihi Beşiktaş'ın faydasına olan bir tarih değil. Mayıs başı gibi yapılsaydı daha iyi olurdu. Kongrede bu camia bir şeyin kararını verecek; ya Beşiktaş pratik ve hızlı şekilde ezeli rakiplerini yakalayıp geçecek, ya da gerilerinde kalacak. Dilim varmıyor ama bizi saymamaya başladılar."

Ön yargım yok, Önder Özen ile çalışabilirim
"Futbol direktörlüğü sistemi, doğru bir sistem, bizim ekibimizin de uygulamak istediği bir sistem. Aktör değişmez. Sayın Önder Özen, çalışkan ve bilgili bir arkadaşımız. Beşiktaş camiası onun başarılı olacağına inanmış. Ben de kesinlikle ön yargılı değilim, kendisiyle açıkçası çalışırım. Tayfur Havutçu meselesine gelince... Tayfur benim kardeşim, arkadaşım, benim olduğum her yerde o da olur. Ancak bu dönemde Tayfur'la böyle bir şey konuşmadık."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaşlılar'ın üstün zekasına güveniyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN