"Volkan'a davetiye verecektim" numarası sökmeyecek

Giriş Tarihi: 8.6.2013

Statlarda şiddeti bitirmek için özel eğitimli 80 savcı ve 100 polis devreye girecek. Sahaya dalıp, "Volkan'a davetiye verecektim" diyenlere göz açtırılmayacak

Futbol sahalarındaki şiddete son vermek için büyük çalışma başlatan Gençlik ve Spor Bakanlığı yeni bir uygulamaya daha imza attı. Özel güvenliğin sahalardan çekilip yerine polisin gelmesi, güvenlik kamerasıyla sıkı takip, elektronik bilet ve maçların gündüz oynanması projelerinin ardından bakanlık özel eğitim almış 80 savcı ve 100 uzman polisi de devreye sokacak. 80 savcı ve 100'e yakın emniyet görevlisi 17-18 Haziran tarihleri arasında Ankara'da düzenlenecek çalıştayda 6222 sayılı yasa konusunda eğitime alınacak. Bakan Suat Kılıç, İçişleri ve Adalet Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonunda yasanın her yerde ve aynı standartta uygulanmasını sağlayacak önemli bir adım attı. Emniyet Genel Müdürlüğü, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ile yapılan görüşmelerden sonra 17-18 Haziran'da Ankara'da yapılacak iki günlük çalıştayda 80 başsavcı ve savcı 6222 Sayılı Yasa konusunda eğitim alacak. Çalıştaya Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği Vakfı, Basketbol, Voleybol ve Hentbol Federasyon başkanları ve temsilcileri katılacak.

Güvenlik memurları iş başında!
Sporda şiddet ve düzensizlik konusunda uzmanlaşmış emniyet görevlilerinin stadyum ve salonlarda görev almasının ardından, müsabaka güvenliğini ise İçişleri Bakanlığı'na bağlı güvenlik memurları sağlayacak. Güvenlik memurları, il emniyet müdürlükleri bünyesindeki uzman isimlerin gözetimi altında spor müsabakalarında düzeni sağlayacak. Özel güvenlik birimlerinden de stadyum ve salon güvenliğinde yararlanmaya devam edilecek olmasına rağmen yetki polisin ve güvenlik memurlarının elinde olacak.

Düğün davetiyesi dönemi bitti!
Stada yabancı madde sokan, sahaya fırlatan, olay çıkaran ve tribünlerden sahaya inen taraftarlara karşı uzmanlaşmış polisler eliyle müdahale edilecek. 6222 Sayılı yasa konusunda eğitimden geçirilecek güvenlik görevlileri, illerindeki polislerin eğitimini de üstlenecek. 2012-2013 sezonunda olduğu gibi bir maçta sahaya girerek futbolculara, "Volkan'a düğün davetiyesi bırakacaktım" diyerek kendini savunan fanatik taraftarların gözünün yaşına bakılmayacak.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
"Volkan'a davetiye verecektim" numarası sökmeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN