Orman'dan çifte transfer müjdesi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Gökhan Töre'nin transferi konusunda son aşamaya geldiklerini, Fernandes'in sözleşmesini ise 3 yıl daha uzatacaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 11.6.2013 15:25
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, hafta sonu yapılacak olağan seçimli genel kurul çalışmaları kapsamında Perpa Kartalları Beşiktaşlılar Derneği'nin organizasyonuna katıldı.

Perpa İş Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda katılımcılara projelerini anlatan ve soruları yanıtlayan Orman, UEFA Disiplin Kurulu tarafından başlatıldığı dün duyurulan soruşturmayla ilgili görüşlerini aktardı.

Kulüplerini ve arkadaşlarını sonuna kadar savunacaklarını belirten Orman, "Biz Beşiktaş'ın haklılığını her yerde savunacağız. Bu konuda suçsuzuz. Böyle bir şeyi kabul etmiyoruz. Savunmamızı yapacağız. Elimizden geldiği kadar da mücadele edeceğiz. Ceza alacağımıza inanmıyor, inanmak istemiyoruz" diye konuştu.

Türkiye'de 3 Temmuz 2011 tarihinde başlatılan şike iddialarına yönelik soruşturmayla birlikte başlayan bir süreç bulunduğunu anlatan Orman, şunları söyledi:

"Konu Türkiye'de hukuksal davalarla devam ediyor, UEFA da bu işe müdahil durumda. UEFA, yaklaşık 1 ay önce yaptığı toplantıda iki önemli karar almıştı. İlk olarak, özellikle şike davalarıyla alakalı yerel futbol federasyonlarının vermiş olduğu kararın kendilerini bağlamayacağını ve UEFA kararlarının geçerli olacağını, ikinci olarak da bu konularla ilgili zaman aşımını kabul etmediklerini açıkladılar. Maalesef ki, kulübümüze atfedilen ve hiçbir alakamız olmadığına inandığımız bir durumla karşı karşıyayız. Bizim için önemli olan şey, kulübümüzün menfaatleridir. Beşiktaş şanlı tarihiyle hiçbir zaman böyle şeylerin içinde olmamıştır, olmayacaktır da. Bizler şerefli ikinciliklerle gurur duyan bir camiayız."

"ÖNEMLİ BİR SÜREÇ YAŞAYACAĞIZ"

UEFA ile ciddi bir süreç yaşayacaklarını dile getiren Başkan Orman, "Dün öğleden sonra saat üç gibi bize karar geldi. Beşiktaş'ın gelecek sezon UEFA organizasyonlarından men edilmesi, incelemelerin sonucuna göre bu cezanın artabileceği, Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu'nun da ömür boyu men edilmeleri isteğiyle UEFA Disiplin Kurulu'nun bir süreç başlattığı bildirildi. Savunmalarımızı 19 Haziran'a kadar istediler ve 21 Haziran'da da görüşmeleri yapılacak. Sanıyorum hızlıca tahkim sürecine geçilecektir. Neden böyle hızlı yapıyorlar? Kişisel görüşüm, Avrupa kupaları kuraları çekilmeden bunu neticelendirmek istiyorlar. Bu süreci hızlı bir şekilde işleteceklerdir" şeklinde konuştu.

UEFA Disiplin Kurulu soruşturmasında başkan adayı Serdal Adalı için ömür boyu men cezası istenmesi hakkında yöneltilen soruya ise Orman, "Ben Beşiktaş Kulübü'nün başkanıyım. Önceliğim Beşiktaş'ın menfaatleridir. Bu konuda seçim işlerine girme taraftarı değilim. Genel kurul üyeleri bu konuda pazar günü kararlarını vereceklerdir" cevabını verdi.

DEMİRÖREN'DEN HESAP SORULMASI

Beşiktaş başkanlığı yaptığı dönemde kulübü borç batağına soktuğu için Yıldırım Demirören'den hesap sorup sormayacağı yönündeki sorular üzerine Orman, Demirören'e alacaklarını bağışlaması çağrısını yineleyerek, "Arkadaş, kulübü bu hale getirdin. Borcu bağışlayacağını söyleyerek de milletin gözünü boyadın. Yap bunu. Bu bir tehdit değil, toplumsal uzlaşı. Hep beraber Beşiktaş'a yakışır biçimde konuyu kapatalım. Durumdan çok rahatsızım. Beşiktaş nezaketiyle işi çözmeye çalıştım. Beşiktaşlılığın gereğini yerine getirsinler. Biz de artık sözün bittiği yerdeyiz" ifadelerini kullandı.

Orman ayrıca, görüşmelere başlandığı duyurulan milli futbolcu Gökhan Töre'nin transferi konusunda son aşamaya geldiklerini vurgularken, Manuel Fernandes'in sözleşmesini ise 3 yıl daha uzatacaklarını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orman'dan çifte transfer müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN