Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silbaştan!

UEFA'nın iki yıl men talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk ettiği Fenerbahçe, teknik adam ve transferler için bekleme kararı aldı

Giriş Tarihi: 11.6.2013
Fenerbahçe Kulübü, UEFA'nın şok kararı üzerine transfer hamlelerini dondurma kararı aldı. Ersun Yanal'ın teknik direktörlük koltuğuna oturacağını yarın resmen kamuoyuna duyurmayı planlayan sarılacivertli kulüp, yıllık 2.8 milyon Euro karşılığı ikna ettiği Paraguaylı santrfor Oscar Cardozo'yu ise 10 milyon Euro bonservis ücreti ile Benfica'dan renklerine bağlamaya hazırlanıyordu... Ne var ki UEFA Disiplin Kurulu'na sevk sonrası Fenerbahçe kurmayları, 22 Haziran'da yapılacak duruşmadan çıkacak kararın beklenmesi yönünde görüş birliğine vardı. Teknik direktör, forvet ve sol bek için yapılacak tercihler, Avrupa'dan men kararı gelirse yeniden şekillendirilecek.

YARGITAY KARARI BEKLENSİN
Fenerbahçe, UEFA tarafından Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi sonrası vakit kaybetmeden Disiplin Müfettişi Raporu hakkındaki ilk değerlendirme ve itirazlarını UEFA Disiplin Kurulu'na sundu. Fenerbahçe tarafından yapılan açıklama özetle şöyle: 1) Rapor sadece 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin (halen kesinleşmemiş) kararına dayanılarak hazırlanmıştır. TFF hukuk organlarının konuya ilişkin kararları göz ardı edilmiştir. 2) UEFA Disiplin Müfettişi tarafından TFF Hukuk Organları tarafından verilmiş kararlara itibar edilmeyerek, 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi kararına itibar edilmesi, UEFA tarafından her fırsatta dile getirilen futbol hukukunun bağımsızlığı prensibine aykırıdır. 3) 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi özel yetkili mahkeme olarak kurulmuştur. Özel yetkili mahkemelerin yargılama usulleri, delil toplama ve değerlendirme yöntemleri ile savunma hakkına yönelik kısıtlamaları Avrupa Birliği ilerleme raporunda tartışma konusu yapılmıştır. Bu şekilde yapılan disiplin yargılamasının tazminat sorumluluğu doğuracağı hususu tartışmasızdır. Yargıtay temyiz aşamasının geçirilerek, kesinleşmesinin BEKLENİLMESİNE karar verilerek, disiplin yargılaması sürecinin kararın kesinleşmesine kadar ERTELENMESİNE... Aksi takdirde disiplin yargılamasının kapsamının göz önünde bulundurularak tarafımıza etkin savunma hakkının kullandırılması için makul ek sürenin verilmesini talep ederiz.

SAVUNMA GÖREVİ ORMAN'A
Beşiktaş yönetimi, UEFA'nın siyah-beyazlı kulübü bir yıl Avrupa'dan men isteği ile Disiplin Kurulu'na sevk etmesi sonrası olağanüstü toplandı. Beşiktaş'ın kurmayları toplantıda 16 Haziran'da yapılacak genel kurulda yeniden başkan seçildiği takdirde Fikret Orman'ın 21 Haziran'da Nyon'da Beşiktaş'ı savunması yönünde karar aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silbaştan!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN