Süreç nasıl işleyecek?

Savunma için ek süre talebinde bulunan Fenerbahçe'nin yanı sıra Beşiktaş'ı yaklaşık bir ay boyunca UEFA nezdinde çok yoğun bir hukuki süreç sekliyor

Giriş Tarihi: 11.6.2013
UEFA tarafından Avrupa Kupaları'ndan men talebi ile Disiplin Kurulu'na sevk edilen Beşiktaş'ın duruşması 21, Fenerbahçe'nin duruşması ise 22 Haziran'da görülecek. UEFA Disiplin Kurulu'nun duruşmalar sonrası üç gün içerisinde aldığı kararları kamuoyuna duyurması bekleniyor. Fenerbahçe ve Beşiktaş ceza alırsa yedi gün içerisinde UEFA Tahkim Kurulu nezdinde itiraz haklarını kullanabilecek. Tahkim, itirazları görüşme kararı verdiği takdirde nihai kararın Temmuz ayı ortalarına kadar uzayacağı gelen haberler arasında. Ömür boyu spordan men cezası talebi ile Disiplin Kurulu'na sevk edilen yöneti ve teknik adamları da aynı süreç bekliyor. Olası cezalar Tahkim'de onanırsa, CAS yolu açık olacak.

FEDERASYON YAZIYI BEKLİYOR
Futbol Federasyonu F.Bahçe ve Beşiktaş'ın UEFA tarafından disiplin kuruluna sevk edilmesinin kendilerine bir yazı ile ulaşmadığını bu nedenle gelen yazıyı gördükten sonra bir açıklama yapacaklarını belirtiler. TFF yetkilileri konunun hassas olduğunu kulüplere gelen yazının da kendilerine ulaşması halinde hukukçularına incelettikten sonra açıklama yapacaklarını belirttiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süreç nasıl işleyecek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN